deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Archiv Tomáše Czernina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

!Odloženo na neurčito! Na kus řeči s Tomášem Czerninem

Vídeňské svobodné listy Vás zvou na další besedu v rámci série Na kus řeči..., jejímž hostem bude tentokráte Ing. Tomáš Czernin.!! Akce kvůli epidemiologické situaci v ČR zrušena, náhradní termín bude oznámen.

V sobotu 17. října v 17 hodin se můžeme těšit na besedu s Ing. Tomášem Czerninem (TOP 09), předsedou Stálé komise Senátu Parlamentu ČR pro krajany žijící v zahraničí a možná bychom také mohli říci, že jednou nohou také vídeňským Čechem. To vše napovídá, jaká budou témata besedy, kterou tentokrát moderuje Václav Žmolík, známý český moderátor a redaktor Českého rozhlasu Dvojky. Kromě otázek moderátora dojde již tradičně i na dotazy z publika.

Organizátor Vídeňské svobodné listy se spolky České srdce a Slovanská Beseda žádají zájemce, aby se předem registrovali na mail: events.vsl@gmail.com nebo na tel. čísle redakce 0043 664 5323261. Neváhejte s přihlášením, kapacita prostor Slovanské besedy, Drachengasse 3, Vídeň I. je omezená. Srdečně Vás zveme! Přijďte „Na kus řeči... s Tomáše Czerninem!

Tomáš Czernin je senátorem PČR za obvod č. 37 – Jičín, místopředsedou TOP 09 a zastupitelem obce Dymokury. Tomáš Czernin je příslušníkem rodu Czerninů, jehož vliv se line celými dějinami českých zemí. Je nejstarším synem Theobalda Czernina a Polyxeny Lobkowiczové, příslušníkem vinořské větve rodu Czerninů, lesník a zemědělec, majitel zámku Dymokury. Jeho manželka Ursula Czerninová, roz. Piringer pochází z Vídně, vystudovala ve Vídni a v Římě historii se zaměřením na raný novověk. Naučila se česky. Mají spolu čtyři děti, ze kterých tři se narodily ve Vídni. Je absolventem Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze. V Senátu je členem několika komisí a výborů (Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost; Podvýbor pro zemědělství Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu; Stálá delegace Parlamentu České republiky do Parlamentního shromáždění NATO; Senátorský klub starostů a nezávislých) a předsedou Stálé komise Senátu Parlamentu ČR pro krajany žijící v zahraničí.