deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání k účasti v 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022

Také tento rok se koná proslulá výtvarná soutěž, která našla oblibu mezi dětmi na celém světě. Pro 50. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice bylo vybráno téma MUZEUM.

Díky muzeím můžeme poznávat rozmanitost světa i společnou historii. Při tvorbě se můžete inspirovat: Nejrůznějšími sbírkami, které se v muzeích shromažďují, uchovávají, odborně studují a vystavují. Najdeme v nich všechno možné, od minerálů přes dinosauří kostry až po technické vynálezy, v muzeích ale můžeme poznávat i nehmotné dědictví. Mezi muzea patří také galerie se slavnými uměleckými díly. Často jsou muzea krásnými stavbami, ale někdy nemusí být ani pod střechou – po celém světě najdeme muzea v přírodě, která lidem ukazují obyčeje předků a pomáhají jim uvědomit si krásu krajiny, ve které vyrostli. Mezi muzea patří i botanické a zoologické zahrady

Soutěže se mohou zúčastnit děti ve věku od 4 do 16 let, přihlásit se mohou jednotlivci i děti ze škol a výtvarných kroužků. Lidé s handicapem se mohou účastnit bez věkového omezení. Více informací najdete zde.


Označené soutěžní práce spolu s přihláškou odevzdejte v Lidické galerii, na svozovém místě nebo je zašlete na adresu:

50. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2022
Památník Lidice, Lidická galerie
Tokajická 152
273 54 Lidice


Uzávěrka přihlášek je 11. února 2022 (současně poslední možné datum na poštovním razítku zásilky výtvarných prací odeslaných do Lidic). Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.