deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představujeme projekt Do Rakouska na zkušenou

Chcete se zlepšit v němčině? Láká vás studium v Rakousku a zajímá vás, jaká stipendia je na něj možné získat? Chtěli byste vyrazit do Rakouska na stáž a nevíte jak na to? A chtěli byste poradit od někoho, kdo už s pobytem v Rakousku má zkušenosti?

Právě pro vás vznikl projekt Do Rakouska na zkušenou. Cílem tohoto projektu je informovat studenty českých středních a vysokých škol o jejich možnostech v Rakousku - ať už se jedná o studium, sbírání pracovních zkušeností, jazykové kurzy nebo dobrovolnické pobyty. Referenti, kteří mají vlastní zkušenosti s různými pobyty v Rakousku, vedou informační prezentace na středních a vysokých školách a zároveň spravují webové stránky dorakouska.info, kde jsou jednotlivé možnosti pobytů blíže představeny. Na webových stránkách se nachází také blog se zážitky českých studentů z Rakouska, které mohou sloužit jako inspirace pro vlastní pobyt.

Nejaktuálnější nabídky stáží, dobrovolnických pobytů, stipendií i pracovních příležitostí jsou pravidelně zveřejňovány na Facebooku Do Rakouska na zkušenou. Díky svým zkušenostem zde mohou referenti také poradit případným zájemcům s přijímacím procesem a výběrovým řízením na jednotlivé možnosti, ale i s praktickými záležitostmi života v Rakousku.

Pokud již máte vlastní zkušenosti s naším jižním sousedem, můžete se do projektu zapojit jako referent nebo referentka a motivovat tak další české studenty a studentky k pobytu v Rakousku.

Projekt Do Rakouska na zkušenou probíhá v rámci kampaně šprechtíme, jeho partnery jsou Rakouské velvyslanectví v České republice, Velvyslanectví České republiky v Rakousku, rakouské Spolkové ministerstvo pro vědu, výzkum a hospodářství, Aktion Česká republika – Rakousko, Waldviertler Sparkasse AG a OEAD.


www.dorakouska.info
www.facebook.com/dorakouska
www.instagram.com/dorakouskanazkusenou
dorakouska@gmail.com