deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výuka českého jazyka (jako mateřského jazyka) na rakouských školách!

Navštěvuje Vaše dítě rakouskou školu a vy považujete za důležité, aby Vaše dítě dobře znalo svůj mateřský jazyk – češtinu?

Víte, že Školská rada města Vídeň (Stadtschulrat für Wien) nabízí zdarma výuku češtiny jako mateřského jazyka na školách? Neváhejte, přihlašte své dítě! 

Školská rada města Vídeň nabízí zajištění bezplatné výuky mateřských jazyků, i českého jazyka. Počet tříd, které se budou otevírat v příštím školním roce 2016/2017 závisí na zájmu o daný jazyk a počtu přihlášených dětí. Výuka probíhá zpravidla odpoledne na školách, které Školská rada vybere. Pro přihlášení dítěte na výuku mateřského jazyka je proto nutné vyplnit níže přiložený podepsaný formulář a odevzdat jej na vídeňské škole, kterou Vaše dítě nyní navštěvuje nebo kterou bude navštěvovat.

Neváhejte využít této možnosti zajistit Vašim dětem výuku jejich mateřštiny. Pro dítě je jednodušší učit se cizí jazyk, pokud se zároveň učí jazyk mateřský.

Jak se přihlásit:

V případě zájmu vyplňte přihlašovací formulář a předejte ho ve škole, kterou navštěvuje či bude navštěvovat Vaše dítě. Výuka je nabízena dětem všech věkových skupin. Přihláška je nezávazná a slouží pouze ke zjištění zájmu o výuku.

­­­­­­­­­-------------------------------------------------------------------------------------------------

Bližší informace k výuce češtiny dětí navštěvujících gymnázia (AHS), případně na ni nastoupí tento podzim.

Přihláška se stane závaznou 15. září 2016 na schůzce, kde se dohodne konkrétní termín výuky. Pokud byste se schůzky nemohli zúčastnit nebo pokud Vaše dítě navštěvovalo kurz češtiny již v roce 2015/2016, můžete potvrzení přihlášky poslat elektronicky. Pro nové účastníky kurzu slouží schůzka k získání informací a seznámení se.

Informační schůzka:

Čtvrtek 15. září 2016, 16:30

pRg Komensky, Schützengasse 31, 1030 Vídeň

Do 24. září 2016 se musíte rozhodnout, jestli se chce vaše dítě účastnit kurzu po dobu celého školního roku. Do té doby je stále možnost se z kurzu odhlásit přes školu, kde jste přihlášku podali.

Pro lepší plánování odpoledních aktivit počítejte předběžně s termínem výuky ve čtvrtek od 16:10 do 17:50, probíhat bude na škole Komenský.

Školáci, kteří budou pravidelně docházet na kurz, dostanou na pololetní a závěrečné vysvědčení záznam „Teilgenommen“.

Kurz bude vyučovat paní Mag. Julia Kotrbeletz

tschechisch.ahs@jazyk.at
0043 680 21 06 744

Bližší informace:

http://www.sfz-wien.at/,

http://www.schule-mehrsprachig.at/index.php?id=9

přílohy

Formular 1 MB PDF (Acrobat dokument) 11.1.2016