deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výuka českého jazyka (jako mateřského jazyka)

Navštěvuje Vaše dítě vídeňské gymnázium a máte zájem o to, aby dobře znalo i češtinu? Přihlaste své dítě na výuku českého jazyka na úrovni mateřského jazyka!

Školská rada města Vídeň (Stadtschulrat für Wien) nabízí zdarma výuku češtiny jako mateřského jazyka pro žákyně a žáky vídeňských gymnázií. Třída se bude otevírat v příštím školním roce 2017/2018, pokud se přihlásí minimálně 12 dětí. Školská rada chce proto zjistit Váš zájem a prosí o to, abyste Vaše dítě přihlasil/a už teď:

Jak se přihlásit:

V případě zájmu o výuku mateřského jazyka vyplňte přihlašovací formulář a odevzdejte jej už teď na škole, kterou Vaše dítě nyní navštěvuje nebo kterou bude navštěvovat v příštím školním roce. Přihláška je předběžně zcela nezávazná a slouží pouze ke zjištění zájmu o výuku. Ostatně je možné se na kurz přihlásit i ještě na začátku školního roku.

Na začátku září 2017 podtvrďte prosím mailem (tschechisch.ahs@jazyk.at) vedoucí kurzu Váš zájem. Do konce září 2017 se musí Vaše dítě definitivně rozhodnout, jestli se chce účastnit kurzu po dobu celého školního roku. Do té doby je stále možnost se z kurzu odhlásit.

Termín výuky:

Pro lepší plánování odpoledních aktivit je termín výuky ustanoven už teď: vždy ve čtvrtek od 16:10 do 17:50 na škole Komenský (Schützengasse 31, 1030 Wien). První vyučovací hodina se bude konat 14. září 2017.

Žáci a žákyně, kteří budou pravidelně docházet na kurz, dostanou na pololetní a závěrečné vysvědčení potvrzení „Teilgenommen“.

Novinka:

Do výuky jsou zváni jak žákyně a žáci z HTL ve Vídni anebo v Dolním Rakousku, tak i gymnazistky a gymnzisté z Dolního Rakouska. Tyto žákyně a žáky nelze bohužel započítat k počtu 12 žákyň a žáků, který je potřeba pro otevření kurzu. Navíc nemůže Školská rada těmto žákyním a žákům zaručit, že od své školy dostanou na vysvědčení potvrzení „Teilgenommen“ za jejich účast, i když to je velmi pravděpodobné. Tyto žákyně a tito žáci postupují při přihlašování jinak, a sice dají vědět svůj zájem o kurz vedoucí kurzu mailem (tschechisch.ahs@jazyk.at) a donesou přihlašovací formulář do první vyučovací hodiny 14. září 2017.

Kurz bude vyučovat paní Mag. Julia Kotrbeletz.
E-mail: tschechisch.ahs@jazyk.at
 

Bližší informace naleznete zde.
 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ (PDF, 149 KB)