deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výuka českého jazyka (jako mateřského jazyka)

Bildungsdirektion města Vídeň nabízí zdarma výuku češtiny jako mateřského jazyka pro žákyně a žáky vídeňských gymnázií. Třída se bude otevírat ve školním roce 2021/2022, pokud se přihlásí minimálně 12 dětí. Pokud máte o kurz zájem kontaktujte vyučující (kontakt viz níže) nejlépe již teď.
 

Jak se přihlásit

V případě zájmu o výuku českého jazyka jako mateřského jazyka prosím vyplňte přihlašovací formulář a odevzdejte jej už teď na škole, kterou Vaše dítě navštěvuje nebo kterou bude navštěvovat v příštím školním roce. Přihláška je předběžně zcela nezávazná a slouží pouze ke zjištění zájmu o výuku. Na kurz je ostatně možné se přihlásit ještě i na začátku školního roku.

Na začátku září 2021 podtvrďte prosím mailem (tschechisch.ahs@jazyk.at) vedoucí kurzu Váš zájem. Do konce října 2021 se musí Vaše dítě definitivně rozhodnout, jestli se chce účastnit kurzu po dobu celého školního roku. Do té doby je stále možnost se z kurzu odhlásit.

 

Termín výuky

Pro lepší plánování odpoledních aktivit je termín výuky stanoven už teď: vždy ve čtvrtek od 16:10 do 17:50 na Škole Komenský (Schützengasse 31, 1030 Vídeň). První vyučovací hodina se bude konat 23. září 2021.

 

Informační schůzka

Pro nové účastníky kurzu slouží schůzka k získání informací a seznámení se s vyučující.
Kdy? - čtvrtek, 16. září 2021, 16:10
Kde? - pRg Komenský, Schützengasse 31, 1030 Vídeň

Žáci a žákyně, kteří budou pravidelně docházet na kurz, dostanou na pololetní a závěrečné vysvědčení potvrzení „Teilgenommen“.

Kurz bude vyučovat paní Mag. Julia Kotrbeletz.

E-mail: tschechisch.ahs@jazyk.at
 

Přihláška