deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © ZÚ Vídeň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výuka českého jazyka (jako mateřského jazyka) 2022 - 2023

Bildungsdirektion města Vídeň nabízí zdarma výuku češtiny jako mateřského jazyka pro žákyně a žáky 1. - 4. tříd vídeňských škol (Volksschule) a vídeňských gymnázií. Třída "Volksschule" se bude otevírat ve školním roce 2022/2023, pokud se přihlásí minimálně 12 dětí, stejně tak i třída pro žákyně a žáky reálných gymnázií. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte příslušnou vyučující (kontakty viz níže) nejlépe již teď.
 

Jak se přihlásit

V případě zájmu o výuku českého jazyka jako mateřského jazyka prosím vyplňte příslušný přihlašovací formulář a odevzdejte jej už teď na škole, kterou Vaše dítě navštěvuje (nebo kterou bude navštěvovat v příštím školním roce). Přihláška je předběžně zcela nezávazná a slouží pouze ke zjištění zájmu o výuku. Na kurz je ostatně možné se přihlásit ještě i na začátku školního roku.

Na začátku září 2022 podtvrďte prosím mailem (lenka.newerkla@aon.at pro Volksschule, nebo tschechisch.ahs@jazyk.at pro žákyně a žáky reálných gymnázií) vedoucí kurzu Váš zájem. Do konce října 2022 se musí Vaše dítě definitivně rozhodnout, jestli se chce účastnit kurzu po dobu celého školního roku. Do té doby je stále možnost se z kurzu odhlásit.

 

Termín výuky

Pro lepší plánování odpoledních aktivit je termín výuky stanoven už teď:

Třída pro žákyně a žáky Volksschule vždy v úterý odpoledne ve VS Reisnerstraße (Reisnerstraße 43, 1030 Vídeň).

Třída pro žákyně a žáky reálných gymnázií vždy ve čtvrtek od 16:10 do 17:50 na Škole Komenský (Schützengasse 31, 1030 Vídeň). První vyučovací hodina se bude konat 22. září 2022.

 

Informační schůzka

Pro nové účastníky kurzu slouží schůzka k získání informací a seznámení se s vyučující.

Kdy? - třída Volksschule první týden šk. roku 2022/2023 – pravděpodobně v úterý 6. září 2022 odpoledne, třída pro žákyně a žáky reálných gymnázií ve čtvrtek, 15. září 2022, 16:10

Kde? - třída Volksschule VS Reisnerstraße 43, 1030 Vídeň, třída reálné gymnázium v pRg Komenský, Schützengasse 31, 1030 Vídeň

 

Žáci a žákyně Volksschule, kteří se budou pravidelně účastnit kurzu, dostanou na pololetní a závěrečné vysvědčení v nepovinném předmětu „Muttersprachlicher Zusatzunterricht“ potvrzení „Teilgenommen“.

Kurz vyučuje Mag. Lenka Newerkla E-mail: lenka.newerkla@aon.at 

Přihláška do kurzu pro žákyně a žáky Volksschule

 

Žáci a žákyně reálných gymnázií, kteří budou pravidelně docházet na kurz, dostanou na pololetní a závěrečné vysvědčení potvrzení „Teilgenommen“.

Výuka je určena jak studentům a studentkám z HTL ve Vídni nebo v Dolním Rakousku, tak i gymnazistům a gymnazistkám z Dolního Rakouska a studentům a studentkám z jiných škol, které nejsou reálné. Tyto žákyně a žáky však bohužel nelze započítat do počtu 12 žákyň a žáků, který je potřeba pro otevření kurzu. Těmto žákyním a žákům nemůže Bildungsdirektion zaručit, že od své školy dostanou na vysvědčení potvrzení „Teilgenommen“ za účast.

Kurz bude vyučovat paní Mag. Julia Kotrbeletz, E-mail: tschechisch.ahs@jazyk.at.

Přihláška do kurzu pro žákyně a žáky reálných gymnázií

Vyberte prosím formulář „Anmeldeformulare zur unverbindlichen Übung „Muttersprachlicher Unterricht“ an Volkschulen, allen Schulen der Sekundarstufe und den Unterstufen der Sonderschulen in folgenden Sprachen“!