deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká hudební Vídeň 2019: Cyklus koncertů staré hudby

Kulturní klub Čechů a Slováků v Rakousku ve spolupráci s Nadací pro dějiny kultury ve střední Evropě a s podporou Ministerstva Kultury ČR zorganizoval šňůru vystoupení koncertů staré hudby. Nad projektem převzala záštitu velvyslankyně ČR v Rakousku.

 „EMSEMBLE VERSUS“

Sbormistr: Dr. Vladimír Maňas, Ústav hudební vědy FF MU, Brno

Program: Renesanční pašijová moteta a chorální zpěvy české reformace se zaměřením na vrcholné období středoevropské hudební renesance za vlády císaře Rudolfa II.

Komorní sbor studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně Ensemble Versus se věnuje výhradně duchovní hudbě z období renesance, raného baroka, dvacátého století i dílům soudobým. Usiluje vždy o neotřelou a tematicky sevřenou dramaturgii jednotlivých vystoupení, spíše zpívaných rozjímání než koncertů. Svým repertoárem tak v kombinaci „staré“ a „nové“ hudby obsahuje všechna období liturgického roku.

KDY: Sobota 19. 10. 2019 v 17:00

KDE: Chrám Panny Marie na Nábřeží/Maria am Gestade

1010 Vídeň, Salvatorgasse 12

(Již v roce 2017 úspěšně vystupovali v cyklu Májových koncertů na ZÚ.)

 

Vokální soubor Gontrassek

Abychme hodně pamatovali -  zpěvy z 15. a 16. století

Soprán, alt, tenor, bas, stolní varhany, loutna, viola da gamba.

Komorní vokální soubor Gontrassek působí na Ústavu hudební vědy Filosofické Fakulty University Karlovy. Soubor se zabývá interpretací hudby v českých zemích v 15. a 16. století.

KDY: Pondělí 18. 11. 2019  v 19:30

KDE: Magistratisches Bezirksamt - Festsaal

1030 Vídeň, Karl-Borromäus-Platz 3

 

Hof-Musici: Antonio Draghi: Oratorium Santa Cecilia

Oratorium k poctě patronky hudebníků od dvorního kapelníka císaře Leopolda I., poprvé provedené na Pražském hradě roku 1680 v soukromé kapli císařovny Eleonory Magdaleny Falcko-Neuburské.

Hof-Musici jsou souborem hudebníků specializovaných na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů. Německo-latinský název souboru (doslova „Dvorní hudebníci“) vychází z obvyklého označení šlechtických kapel na území Svaté říše římské v období vrcholného baroka.

Zakladatelem a vedoucím souboru je cembalista Ondřej Macek.

KDY: Čtvrtek 21. 11. 2019 v 19:30

KDE: Kostel sv. Karla Baromejského, Karlskirche

1040 Wien, Karlsplatz