deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © ProART Festival
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Divadení performance | HAAS _ Dny po slávě ve Vídni

Kdy: 30.03.2023 19:30 - 21:00, Kde: Botschaft der Tschechischen Republik, Penzingerstraße 11-13, 1140 Wien

Zde v roce 1968 skonal český filmový a divadelní herec HUGO HAAS, k 55. výročí úmrtí se jeho osudy do Vídně vracejí. Divadelní rozhovor s velkým českým hercem a jeho bratrem Pavlem Haasem se symbolicky uskuteční v kině Českého velvyslanectví. Multižánrová inscenace souboru ProART Company.

"Smysl hned nepochopíš, musíš jen věřit, že co žiješ, smysl dává..."

Autorská inscenace Martina Dvořáka pro herce a tanečníka je založena na dostupných pramenech o herci Hugo Haasovi a jeho bratru Pavlovi, který zahynul v roce 1944 v koncentračním táboře v Osvětimi. Koncept vychází z jejich pomyslného rozhovoru před Hugovou smrtí, který rekapituluje a nahlíží na svůj život. Projekt je uveden na malém prostoru s velkým důrazem na kombinaci realistického činoherectví a stylizované pohybové „choreografie“. Herec představuje Hugo Haase, tanečník jeho bratra Pavla. Hudební stránka inscenace vychází z komorní tvorby skladatele Pavla Haase a filmové tvorby Huga Haase. Autorem je Jan Hanák Sonority. Mluvící tanečník představuje rovinu mrtvého bratra Pavla plnou fantazie, symboliky a metafyzičnosti či nedoslovnosti, herec pak svět stále žijícího Huga Haase s jeho bolestmi, nejistotou, minulostí a realitou. Oba interpreti se nacházejí po celou dobu na scéně. Momenty dramatické a intimní jsou střídány humornými a exhaltovanými.

Divadelní představení se uskuteční v kinosále Velvyslanectví České republiky v Rakousku. Akci pořádá ProART Festival ve spolupráci s Českým centrem Vídeň a Velvyslanectvím ČR.

Představení bude v českém jazyce.

Vstupné dobrovolné.