deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Ostravská banda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ostravská banda na festivalu BRIDGES

Ostravská banda vystoupí 14. dubna na rakouském festivalu Bridges pořádaného koncertním domem Wiener Konzerthaus. Ostravská banda je mezinárodní komorní orchestr, který byl založen v roce 2005 českým hudebním skladatelem a dirigentem Petrem Kotíkem. Orchestr se věnuje interpretaci hudby autorů konce dvacátého století a mladé skladatelské generace.

"Mám radost, že můžeme pokračovat v linii výjimečných koncertů Ostravské bandy, tentokrát dokonce na nejprestižnějším koncertním místě ve Vídni." (Petr Kotík)

Ostravská banda vznikla v roce 2005 jako rezidenční komorní orchestr Ostravských dnů. Členy orchestru jsou mladí instrumentalisté z Evropy a USA, kteří se zaměřují na interpretaci soudobé hudby. Mimo uměleckého šéfa orchestru Petra Kotíka spolupracují s Ostravskou bandou také dirigenti Roland Kluttig, Ondřej Vrabec, Johannes Kalitzke a Rolf Gupta. Koncertním mistrem orchestru je Conrad Harris z New Yorku. Repertoár Ostravské bandy tvoří stěžejní díla 20. století (John Cage, Morton Feldman, György Ligeti, Luigi Nono, Edgar Varèse, Iannis Xenakis) a kompozice současných skladatelů (Louis Andriessen, Petr Cígler, Petr Kotík, Bernhard Lang, Alvin Lucier, Tristan Murail, Phill Niblock, Salvatore Sciarrino, Wolfgang Rihm, Martin Smolka, Peter Graham, Petr Bakla nebo Christian Wolff). Orchestr Ostravská banda je známý svou schopností interpretovat ty nejnáročnější partitury hudby 20. a 21. století.

Festival Bridges se konal poprvé v červnu roku 2016 a už úvodní ročník na sebe upoutal pozornost a stal se důležitou platformou pro současnou rakouskou hudbu. Letos se na něm představí během tří dní celkem šest mezinárodních ansámblů, které provedou současnou hudbou rakouských skladatelů a skladatelů s vazbami na Vídeň.

 

Vstupenky