deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Vídeňské svobodné listy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka: Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková: „KAŽDÝ JEN TU SVOU...“

Kdy: 08.01.2019 18:00, Kde: Slovanská beseda, Drachengasse 3, 1010 Vídeň

Vídeňské svobodné listy a spolky Lumír a České srdce navazují na úspěšné letošní lednové setkání s předním českým pěvcem Adamem Plachetkou a srdečně zvou všechny zájemce o klasickou hudbu na křest a prezentaci nového CD:
KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ & ADAM PLACHETKA - „KAŽDÝ JEN TU SVOU...“ 

ÁRIE A DUETA Z OPER BEDŘICHA SMETANY A ANTONÍNA DVOŘÁKA. 

Akce se koná pod záštitou velvyslankyně ČR v Rakousku J.E. Dr. Ivany Červenkové.


Samozřejmě budou přítomní oba protagonisté, s kterými bude rozmlouvat v němčině Thomas Dänemark, generální sekretář spolku Freunde der Wiener Staatsoper a v češtině muzikolog Viktor Velek. Klavírní doprovod a tlumočení do češtiny/němčiny obstará předseda spolku Lumír Pavel Koutník – během večera uslyšíme také několik árií – také z nového CD. 


Uznávaná sopranistka Kateřina Kněžíková je stálou členkou ansámblu Národního divadla v Praze, mimoto vystupuje na četných prestižních mezinárodních festivalech a koncertech, spolupracovala s mnohými významnými hudebními tělesy. Její operní repertoár zahrnuje Mozartovské a belcantové role. Koncem listopadu absolvovala koncerty Mozart Requiem v Holandsku a v současnosti realizuje turné po Česku s operním pěvcem a tenorem Štefanem Margitou a barytonem Jiřím Brücklerem.  


Adam Plachetka úspěšně působí jako sólista Wiener Staatsoper, ale také ho můžeme vidět a slyšet v Metropolitní opeře v New Yorku, od podzimu hostoval v Paříži v Palais Garnier Paris. V lednu bude opět ve své domovské Vídni, kde zazní jeho baryton v roli Figara v Rossiniho „Il barbiere di Siviglia“. 

Ve svém termíny naplněném kalendáři si našel spolu se svou manželkou Kateřinou Kněžíkovou opět čas na nás zde ve Vídni – v úterý 8. ledna 2019 v 18.00 hod. ve Slovanské besedě, Drachengasse 3, 1010 Vídeň. Samozřejmě si zde mohou zájemci také zakoupit nové CD a nebude chybět ani autogramiáda.


„KAŽDÝ JEN TU SVOU...“ –  V září bylo v Národním divadle pokřtěno nové CD Kateřiny Kněžíkové a Adama Plachetky s názvem Každý jen tu svou. Kmotrem alba se stal Ondřej Havelka. Desku vydalo vydavatelství Radioservis a posluchači na ní najdou árie a dueta z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Nahrávka vznikla ve studiu Českého rozhlasu za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Ondreje Lenárda.

 

Organizátorem akce jsou Vídeňské svobodné listyredakce.vsl@gmail.com