deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @ Nadace pro dějiny kultury ve střední Evropě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka: Ensemble Versus & Capella Ornamentata

Kdy: 19.10.2019 17:00, Kde: Chrám Panny Marie na Nábřeží/Maria am Gestade, Salvatorgasse 12, 1010 Vídeň

Program: Mše Super undique flammatis Jacoba Handla Galla (1580) a proprium ze svátku posvěcení chrámu z brněnského svatojakubského graduálu (1493)

Ensemble Versus vznikl v roce 2003 jako komorní sbor studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, od roku 2009 je součástí brněnského sdružení hudebníků Ensemble Opera Diversa. Sbor založil a vede Vladimír Maňas. Repertoár sboru je soustředěn na duchovní hudbu 16. až 21. století.
Hlavním posláním souboru Capella Ornamentata (umělecký vedoucí Richard Šeda) je autentická interpretace převážně duchovní hudby 16. a 17. století a prezentace méně známých dechových nástrojů, jako je cink, barokní pozoun, dulcian a další. Jeho členové působí v renomovaných českých i zahraničních souborech staré hudby.
Spojení komorního sboru a renomovaného profesionálního ansámblu renesančních dechových nástrojů s doprovodem continua (varhanní pozitiv, loutna) dá zaznít skladatelům přelomu 16. a 17. století (Jacobus Handl Gallus, Alessandro Orologio, Nicolaus Zangius, Giulio Belli, Girolamo Frescobaldi) v nebývalé pestrosti a různosti kombinací hlasů a nástrojů.

Pozvánka: Ensemble Versus & Capella Ornamentata

Pozvánka: Ensemble Versus & Capella Ornamentata