deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Od 5. června 2020 od 12:00 hod. končí pro níže uvedené cestovatele povinnost doložit při vstupu na území ČR negativní výsledek testu na SARS-CoV-2, resp. povinnost karantény

(Archivní článek, platnost skončena 15.06.2020.)

Od 5. června 2020 od 12:00 hod. do dne 14. června 2020 do 23:59 hod. se umožňuje občanům Evropské unie s vydaným potvrzením o přechodném pobytu nebo s trvalým pobytem v Maďarsku, v Německu, v Rakousku nebo na Slovensku a cizincům s přiznaným postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta Maďarskem, Německem, Rakouskem nebo Slovenskem, kteří překročí státní hranici mezi Českem a Německem, Rakouskem nebo Slovenskem, vstoupit na území České republiky bez povinnosti doložit negativní výsledek testu na SARS-CoV-2, resp. bez povinnosti karantény.
 
Obdobně se pak umožňuje občanům České republiky, občanům Evropské unie s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky a cizincům s přiznaným postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta Českou republikou, kteří se vrátili z pobytu pouze v Maďarsku, v Německu, v Rakousku nebo na Slovensku přes státní hranici mezi Českem a Německem, Rakouskem nebo Slovenskem, také vstoupit na území České republiky bez povinnosti doložit negativní výsledek testu na SARS-CoV-2, resp. bez povinnosti karantény. Totéž se týká občanů České republiky, kteří prokážou, že mají bydliště v Maďarsku, v Německu, v Rakousku nebo na Slovensku a vstoupili z Maďarska, z Německa, z Rakouska nebo ze Slovenska přes státní hranici mezi Českem a Německem, Rakouskem nebo Slovenskem.
 
Tento režim platí do dne 14. června 2020 do 23:59 hod., kdy bude vyhlášeno další rozvolnění.