deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezidentské volby 2023: 4. 12. 2022 končí lhůta pro zápis do zvláštního seznamu voličů

V neděli dne 4. prosince 2022 v 16 hod. končí zákonná lhůta pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem v souvislosti s volbou Prezidenta ČR.

V souvislosti s volbou Prezidenta České republiky, která se koná na Velvyslanectví ČR ve Vídni v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna 2023, připomínáme, že v neděli dne 4. prosince 2022 v 16 hod. končí lhůta pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zdejším zastupitelským úřadem.

Žádost podanou v uvedené lhůtě prostřednictvím e-mailu je možné uznat v případě, že tuto žádost volič následně neprodleně doloží originálem, popř. ověřenou kopií dokladů potvrzujících totožnost a státní občanství ČR a dokladu o bydlišti na území Rakouska (blíže na webové stránce našeho úřadu TADY).

Pokud  jste ve zvláštním seznamu voličů vedeném zastupitelským úřadem zapsáni z minulosti, netřeba se zapisovat speciálně pro shora uvedené volby.

Podrobnosti k postupu při podání žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů najdete TADY. Informaci o volbě Prezidenta České republiky najdete TADY.

V případě potřeby podání žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů můžete v sobotu dne 3. prosince 2022 od 8 do 16 hodin a v neděli dne 4. prosince 2022 od 8 do 16 hodin kontaktovat konzulární službu velvyslanectví, tel. +4367684964615.