deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Soutěž o Cenu císaře Maxmiliána za zásluhy o Evropu na regionální a komunální úrovni - TERMÍN pro přihlášky do 31. ledna 2021!

Cena císaře Maxmiliána města Insbruck a spolkové země Tyrolsko 2021 vyznamenává mimořádné projekty osobností, institucí nebo organizací, jejichž prostřednictvím se prosazují evropské hodnoty na regionální a/nebo komunální úrovni.
Motem aktuálního dvou-ročníku je "Společně čelit výzvám – pro silnější Evropu". Porota bude věnovat zvláštní pozornost projektům, které podporují evropskou soudržnost navzdory nepříznivým okolnostem způsobeným pandemií COVID-19.

Zvláštní pozornost je věnována projektům, které se zasloužily zvláštním způsobem o evropské porozumění a sjednocování Evropy, přátelské soužití a soudržnost v Evropě. Projekt se musí uskutečňovat ve vztahu ke komunální a regionální úrovni. Předložené projekty musejí nabízet možnost zjistit osvědčené postupy a přenést je do jiných obcí a regionů jako postupy „nejlepší praxe“ (best practices).


Projekt musí prostřednictvím silného působení na veřejnost posilovat u občanů evropskou myšlenku. Nesmí být zaměřen na zisk nebo dosažení jiné majetkové výhody a nesmí být v rozporu se zákonnými ustanoveními nebo obecnými evropskými právními zásadami.

Cena císaře Maxmiliána se uděluje každé dva roky. Cena zahrnuje certifikát, medaili a peněžitou odměnu ve výši 10 000 eur. Tato částka je účelově věnována na vyznamenaný projekt.

Cena bude propůjčena osobnosti, instituci nebo organizaci za zásluhy o Evropu na regionální a komunální úrovni.
Projekty se přihlašují výhradně online prostřednictvím integrované platformy pro podávání žádosti na webu www.kaisermaximilianpreis.at. Projekty je třeba doručit v německém, francouzském nebo anglickém jazyce.

Více informací v českém jazyce naleznete také v LETÁKU (PDF, 325 KB).