deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: BMEIA/M. Kulhanek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Designovaný velvyslanec Jiří Šitler předal kopie pověřovacích listin

Nový designovaný mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Rakouské republice nastoupil svou službu ve Vídni dne 9. srpna 2022.

Před svým odjezdem představil plány a priority pro svou misi ministrovi zahraničních věcí ČR Janu Lipavskému. Oba se shodli na tom, že současné vztahy Česka a Rakouska jsou vysoce nadstandardní. Obě země například úzce spolupracují v oblasti krizového managementu, jak ukázala pandemie COVID-19, či při napadení Ukrajiny ruskými vojenskými jednotkami. Před svým odjezdem jednal velvyslanec Šitler také s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem. Tématem bylo probíhající předsednictví České republiky v Radě EU a jeho priority v kontextu vzájemné spolupráce.

Dne 10. srpna předal designovaný mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Šitler kopii pověřovacích listin generálnímu sekretáři Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti Peterovi Launsky-Tieffenthalovi. Při přijetí generální sekretář ocenil vysokou kvalitu vzájemných bilaterálních vztahů, ale také spolupráci zemí v rámci Slavkovského formátu, tedy společně se Slovenskem. Společně hovořili také o spolupráci v kulturní oblasti a v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině.

Galerie


Designovaný velvyslanec Jiří Šitler předal kopie pověřovacích listin