deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Vídeň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Maturitní oslava Reálného gymnázia Komenský byla letos spojená s předáním šeku Školskému spolku Komenský

Dne 10. června 2022 se v prostorách Velvyslanectví České republiky ve Vídni uskutečnila tradiční maturitní oslava bilingvního reálného gymnázia Školského spolku Komenský. Maturitní vysvědčení čerstvým absolventům školy předal Chargé d'affaires Jakub Novák společně s velvyslancem Slovenské republiky. Součástí slavnosti bylo také předání peněžních darů Školskému spolku Komenský, který letos slaví 150 let od svého vzniku.

Slavnostní předání vysvědčení v návaznosti na úspěšné složení maturitních zkoušek proběhlo za přítomnosti starosty Školského spolku Komenský Karla Hanzla, ředitelky Reálného gymnázia Komenský Heleny Huber, dalších významných hostů a samozřejmě rodičů absolventů. V letošním roce se tradičního ceremoniálu zúčastnilo sedmnáct maturantek a maturantů. Vysvědčení slavnostně předal Chargé d'affaires Velvyslanectví České republiky v Rakousku Jakub Novák spolu s velvyslancem Slovenské republiky v Rakousku Peterem Mišíkem.

Slavnostní příležitosti využil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Lukáš Dubec, který předal starostovi Školského spolku Komenský Karlu Hanzlovi šek na částku ve výši 1 milionu korun. Jihomoravský kraj spolupracuje se Školským spolkem Komenský už 14 let a pravidelně jeho činnost také finančně podporuje. Chargé d'affaires Jakub Novák poté předal starostovi spolku Rozhodnutí o poskytnutí peněžního daru ve výši 3 milionů korun. Tento dar je třetí třetinou z balíku schváleného usnesením vlády ČR z 27. července 2020 č. 806, jímž Česká republika mimo další podporu přispívá na činnost jediné české školy v Rakousku. Školy Školského spolku Komenský zajišťují bilingvní vzdělání od školky po maturitu.

Galerie


Maturitní oslava Reálného gymnázia Komenský 2022