deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Twin Star Film
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ozvěny Ji.hlavy | Stingl a beseda s režisérem a scénáristou filmu

Letošní Ozvěny Ji.hlavy, výběr toho nejlepšího z posledního ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, zahájí snímek „Stingl – Malý velký Okima“ (2021). Tento unikátní portrét velkého cestovatele a nejprodávanějšího českého autora Miloslava Stingla bude k vidění v pondělí 9. května. Pokračovat pak budeme v příštích dnech oceňovanými snímky „Nová Šichta“ (2020) a „Očista“ (2021). Film můžete shlédnout v rámci tradičních filmových pondělků na ZÚ Vídeň dne 9. května 2022 od 19:30 hod.

„Fenomenální Stingl byl ve své podstatě vždy zcela nepraktickým mužem. Zajímaly ho pouze vědecké objevy, příběhy z cest a plány na další objevitelské expedice.“

Takto popsal Miloslava Stingla režisér filmu Steve Lichtag. V jeho dokumentu se seznámíme nejen s neuvěřitelnými dobrodružstvími českého etnologa, jeho cestami za minulého režimu nebo s jeho prohlášením za náčelníka indiánského kmene. Za svůj život navštívil 151 zemí na všech kontinentech a napsal 41 knih, kterých se prodalo více než 16 milionů. Dokázal se domluvit 17 jazyky.

Jaký však byl v soukromí a jak se k jeho několikaměsíčním nebo -ročním výpravám stavěla jeho rodina? Co musel pro svůj sen obětovat a co se skrývalo v 286 nevybalených kufrech ve Stinglově sklepě?

Česká republika, 2021, 89 minut

Režie: Steve Lichtag; Scénář: Adam Chroust, Steve Lichtag; Producent: Steve Lichtag, Adam Chroust; Kamera: Vojtěch Nedvěd, Ondřej Hošek, Marek Dobrovič, Anna Kozlova; Střih: Radim Kotěšovec; Hudba: Robert Jíša; Zvuk: Jiří Klenka

V češtině s anglickými titulky. Po promítání bude následovat beseda s režisérem filmu Stevem Lichtagem a scenáristou Adamem Chroustem v češtině, která bude tlumočena to němčiny. Moderovat bude Adriana Belešová, programová manažerka festivalu Ji.hlava.

Akce podléhá aktuálně platným protiepidemiologickým opatřením.

Na promítání je třeba se zaregistrovat: ccwien@czech.cz / +43 1 535 23 60. Při přihlašování prosím uveďte vaše telefonní číslo a v případě registrace doprovodné osoby nám prosím sdělte její jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu.