deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Vídeň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní oběd vedoucích diplomatických misí zemí EU a zastoupení Evropské komise v Rakousku

Vedoucích diplomatických misí zemí EU a zastoupení Evropské komise v Rakousku poobědvali s juniorní náměstkyní Spolkového ministerstva vnitra Franziskou Kandolf a ředitelem Společné koordinační platformy pro boj s nelegální migrací na východní středomořské a západobalkánské trase Berndtem Körnerem. Pracovní oběd na úvod českého předsednictví v Radě Evropské unie byl zahájen výstavou Vídeň múzická.

Diskuze se věnovala zejména vlivu konfliktu na Ukrajině na EU a aktuálním výzvám v oblasti migrace a azylu.

Na úvod měli hosté možnost shlédnout výstavu Vídeň múzická za účasti její kurátorky Zuzany Brikcius. Výstava je realizovaná u příležitosti 45. výročí zveřejnění Prohlášení Charty 77 z 1. ledna 1977. Na velvyslanectví bude k vidění po dobu předsednictví České republiky v Radě EU. Výstava představuje díla tří umělců - Ondřeje Kohouta, Evy Vones (Vonešové) a Eugena Brikciuse, kteří po odchodu z České republiky našli útočiště právě ve Vídni.

Během představení výstavy a následného pracovního oběda měli hosté možnost ochutnat sekt de Luxe Brut 2009 a bílá vína z kolekce Znovínu. Znovín Znojmo je tradičním výrobcem moravských vín, která reprezentují znojemskou oblast.