deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: vlada.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér Babiš při návštěvě Vídně jednal s kancléřem Kurzem o distribuci vakcín proti covid-19

Premiér Andrej Babiš navštívil v úterý 16. března na pozvání spolkového kancléře Sebastiana Kurze Vídeň a zúčastnil se jednání o dodávkách a distribuci vakcín proti onemocnění Covid-19 v EU. Setkal se také se spolkovým ministrem vzdělávání Heinzem Faßmannem, se kterým diskutoval o rakouských zkušenostech s testováním ve školách.

Premiér Babiš ve Vídni jednal se spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem, bulharským předsedou vlády Bojkem Borisovem a slovinským předsedou vlády Janezem Janšou. K jednání se prostřednictvím videokonference připojili také chorvatský premiér Andrej Plenković a lotyšský premiér Krišjānis Karinš. Hlavním tématem schůzky byly dodávky a distribuce vakcín proti covid-19 v EU.

Andrej Babiš se ve Vídni setkal také se spolkovým ministrem vzdělávání, vědy a výzkumu Heinzem Faßmannem. Ministr Faßmann představill průběh testování dětí na Rakouských školách, které byly znovu otevřeny 8. úrora. Konstatoval zároveň, že testování je úspěšným projektem. Hovořil rovněž o konání maturitních zkoušek, při kterých budou mít školáci letos více času na vypracování úkolů. K tomu bude snížena hranice pro jejich splnění. 

Andrej Babiš spolu s velvyslankyní Ivanou Červenkovou během návštěvy také položili květinu k památníku obětem teroristického útoku z 2. listopadu 2020, při kterém přišly o život čtyři osoby a mnoha dalších bylo zraněno.

Galerie


Premiér Babiš ve Vídni