deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Stadt Wien
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Primátorka města Brna Markéta Vaňková ve Vídni

Dne 15. června navštívila primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková Vídeň, kde se setkala se starostou města Vídně Michaelem Ludwigem a navštívila výstavu Českého centra Vídeň Adolf Loos: Brněnský a plzeňský příběh.

Po úvodním přijetí primátorky velvyslankyní Ivanou Červenkovou absolvovala primátorka Vaňková pracovní jednání s vídeňským starostou a zemským hejtmanem Ludwigem. Tématy jednání byly zvládání covidové pandemie – Brno a Vídeň si doposud aktivně vyměňují know-how při organizaci testování a očkování – ale i spolupráce obou partnerských měst v oboru vědy a výzkumu.

Svou pracovní cestu primátorka Vaňková zakončila v Českém centru, kde si společně se starostou Ludwigem a velvyslankyní Červenkovou prohlédla výstavu Adolf Loos: Brněnský a plzeňský příběh (Adolf Loos: Brünner und Pilsner G’schichten), která vznikla u příležitosti 150. výročí architektova narození. Výstava připomíná umělcovy brněnské kořeny a zároveň jeho nejvýznamnější interiérové práce zachované v Plzni a je k vidění do 31. srpna 2021.

Záznam příspěvku České televize na téma rakousko-české spolupráce naleznete ZDE.