deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © ZÚ Vídeň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vernisáž výstavy Wenzel a jeho noviny - historie českého tisku v rakouské Vídni

České velvyslanectví ve Vídni hostilo 25. ledna 2023 vernisáž výstavy "Wenzel a jeho noviny - historie českého tisku v rakouské Vídni". Výstavu připravil Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Samotná expozice představuje na 21 panelech průřez českého tisku a s ním souvisejících významných událostí ze života české a československé menšiny. Výstava je připravena v českém jazyce.

Úvodní proslov přednesl velvyslanec Jiří Šitler, ředitel Institutu komunikačních studií UK Jakub Končelík a autoří výstavy Alexandra Blodigová a Luboš Velek, který představil historii vzniku výstavy a její vědeckou metodiku při výběrů materiálu či exponátů.

Výtava vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR a má za cíl seznamit návštěvníky se specifiky vývoje moderního kulturního, politického a hospodářského života českého živlu v širším středoevropském prostoru, se zaměřením na Vídeň jako klíčový prostor spoluvytváření moderního českého politického, kulturního i hospodářského života. Soustředí se především na období od poloviny 19. století do konce 1. světové války.