deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvořákovo Trio – zahájení Roku české hudby 2014

Dne 20. února 2014 byl slavnostním koncertem Dvořákova tria na velvyslanectví České republiky ve Vídni zahájen Rok české hudby 2014.

Přes 60 renomovaných hudebních skladatelů, hudebníků a hudebních institucí slaví v roce 2014 svá jubilea – počínaje Antonínem Dvořákem, Bedřichem Smetanou, Leošem Janáčkem, Bohuslavem Martinů a Josefem Sukem přes Rafaela Kubelíka až po Pražský symfonický orchestr nebo Janáčkovu filharmonii Ostrava. Při této příležitosti jsou po celém světě organizovány rozmanité hudební akce, které se uskuteční v průběhu roku 2014. Uměleckou záštitu převzali mezzosopranistka Magdalena Kožená a šéfdirigent Berlínských filharmoniků Sir Simon Rattle.

Slavnostním koncertem Dvořákova tria byl v Rakousku zahájen Rok české hudby 2014. Soubor Dvořákovo Trio, pod původním názvem TrioConcertino, začal v současném složení působit již v roce 2004 na Hudební fakultě akademie múzických umění v Praze. V témže roce přišel první úspěch v podobě vítězství na 9. ročníku Interpretační soutěže Nadace Bohuslava Martinů. V roce 2007 soubor obdržel Cenu Českého spolku pro komorní hudbu, jejíž součástí byl debut v Dvořákově síni pražského Rudolfina. Dvořákovo trio vystupuje pravidelně na zahraničních pódiích. V roce 2008 soubor vystoupil v rámci festivalu Murten Classic, v roce 2009 následovalo turné s Komorním orchestrem Národního divadla po městech v Německu a komorní turné po asijských zemích. V sezóně 2012/2013 soubor vystoupil na závěrečném koncertě festivalu Českoněmecké dny kultury v Drážďanech a v rámci řady odpoledních koncertů v Berlínské filharmonii.

Koncert v mramorovém sále velvyslanectví se konal za účasti cca 100 zástupců z řad diplomatů a české krajanské komunity a uskutečnil se ve spolupráci s Českým centrem Vídeň.

Pro další informace navštivte stránky Roku české hudby a Dvořákova tria.

 

Galerie


Dvořák Trio – Eröffnungskonzert des Jahres der tschechischen Musik 2014