deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška ve Vídni

Dne 9. června 2015 uskutečnil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek návštěvu Vídně.

V rámci návštěvy českojazyčné školy provozované Školským spolkem Komenský předal hejtman Michal Hašek představitelům spolku finanční dar ve výši jednoho milionu korun, jehož poskytnutí schválilo zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 19. února 2015.

Účelem Školského spolku Komenský ve Vídni je zřizování, udržování a podpora mateřských škol, základních, středních, odborných a jazykových škol v Rakousku, které nabízejí vyučování v českém, slovenském a německém jazyce. Jedná se o instituci s velkým významem pro českou menšinu. Školský spolek Komenský ve Vídni byl založen již roku 1872 a od počátku byla jeho účelem podpora vzdělávání dětí české menšiny.

Symbolicky, den před výročím tragédie v Lidicích, která se odehrála 10. června 1942, předali hejtman Michal Hašek a velvyslanec ČR Jan Sechter diplomy dvěma studentkám školy, jejichž práce ocenila odborná porota 43. ročníku výtvarné soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2015. Výstavu i soutěž každoročně pořádá Památník Lidice k uctění památky zavražděných lidických dětí.

V rámci návštěvy Vídně se hejtman Michal Hašek rovněž setkal se starostou města Vídeň Michaelem Häuplem.

Ohlasy v tisku: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Milion-korun-pro-skolu-ve-Vidni-Hejtman-predal-sek-379050

Galerie


Besuch von Kreishauptmann Michal Hašek in Wien