česky  lietuviškai  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR ve Vilniusu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace firmy Linet ve Vilniusu proběhla za vysokého odborného zájmu

V reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR ve Vilniusu se 9. listopadu 2021 uskutečnila prezentace předního českého výrobce nemocničních lůžek Linet spol. s r.o. pro zástupce největších litevských zdravotnických institucí.

Zdravotnický a farmaceutický sektor je v Litvě velmi perspektivní a poptávka po kvalitní zdravotní péči dlouhodobě narůstá. Na prezentaci byli přítomni přední lékaři z vilniuské kliniky Santara, univerzitní nemocnice, kliniky ve druhém největším litevském městě Kaunasu, Litevské lékařské univerzity a dalších zdravotnických pracovišť.

Výrobky firmy Linet jsou v Litvě dobře známé a žádané – naposledy firma vzbudila zaslouženou pozornost účastníků česko-litevského podnikatelského fóra, které se uskutečnilo ve Vilniusu na okraj oficiální návštěvy ministra zahraničních věcí J. Kulhánka počátkem letošního září. Poté se Linet rozhodl představit své nejvyspělejší produktové novinky ve spolupráci s místním partnerem samostatně v prostorách ambasády. Přítomní odborníci reagovali na prezentaci s velkým zaujetím a zástupci firmy zodpověděli řadu upřesňujících dotazů.

České firmy, které se hodlají zúčastnit výběrových řízení na veřejné zakázky v Litvě, by si měly být vědomy, že po přijetí změn Zákona o veřejných zakázkách se v zemi předpokládá od roku 2023 důslednější centralizace zadávání zakázek. Veřejné zakázky nad 10 tisíc EUR již nebudou moci být zadávány individuálně, ale výhradně prostřednictvím centrálního nákupního orgánu. Zadavatelé budou moci nadále nakupovat zboží a služby jednotlivě, tj. mimo centralizovaný katalog zakázek, pouze s doloženým zdůvodněním účelnosti u konkrétní zakázky. Očekává se, že taková centralizace omezí zapojení politiků do procesu zadávání zakázek a naruší korupční vztahy mezi nákupčími a dodavateli.

Dr. Kristina Karvelyte, ekonomický specialista, Velvyslanectví České republiky v Litvě

Linet - presentation
Linet - bed
Linet - bed excercise