česky  lietuviškai  english 

rozšířené vyhledávání

Výstavy a veletrhy

Při snaze proniknout na zdejší trh pokládáme za potřebné účastnit se veletrhů. Nejdůležitější výstaviště je ve Vilniusu (www.litexpo.lt). V Litvě jsou výstaviště ve Vilniusu, Kaunasu, Klaipédě a Šiauliai. Pro českého podnikatele má význam navštívit nebo se účastnit jen na veletrzích ve Vilniusu, neboť ostatní výstaviště jsou regionálního charakteru.

Výstaviště LITEXPO ve Vilniusu je moderní areál, rozloha je na naše zvyklosti malá. Na výstavišti je konferenční sál s tlumočnickými kabinami pro simultánní tlumočení. Lze jej doporučit pro prezentaci firmy. Informace o veletrzích ve Vilniusu jsou na internetové stránce www.litexpo.lt. Přehled o veletrzích v Kaunasu je na internetové stránce www.expo.lt. Výstaviště v Klaipédě má internetovou stránku www.expo-vakarai.lt. Dvakrát do roka je velký veletrh zemědělských plodin i zemědělské techniky na Zemědělské univerzitě v Kaunasu. Informace lze získat na adrese www.lzuu.lt.

K nejoblíbenějším veletrhům na vilniuském výstvišti LITEXPO patří VIVATTUR (veletrh turistiky, sportu a využití volného času), RESTA (veletrh stavebních výrobků, technologií a materiálů),           AGROBALT (veletrh zaměřený na zemědělství a potravinářství), BALTSHOP.BALTHOTEL.BALTGASTRO + BAF 2010 (souběžné veletrhy zaměřené na hotelové služby, gastronomii, potravinářské a kulinářské výrobky).  

Český stánek na největší vinařské výstavě v Pobaltí – Vyno dienos 2018

thumb

Již tři roky trvající spolupráce velvyslanectví ve Vilniusu se zástupci vinařského sektoru z jižní Moravy a snaha o vstup na litevský trh s moravskými víny vyvrcholila ve dnech 4. – 5. května 2018 historicky první účastí v podobě… více ►