česky  lietuviškai  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance Víta Korselta u ministra zahraničních věcí L. Linkevičiuse

Dne 6. listopadu se uskutečnilo přijetí Víta Korselta, velvyslance ČR v Litvě, u ministra zahraničních věcí Litvy Linase Linkevičiuse, jenž v úvodu vysoce ocenil dosavadní úroveň bilaterálních vztahů a poděkoval za české angažmá v posilování bezpečnosti regionu, zejména pak za vyslání české jednotky do eFP NATO.
 

Velvyslanec zároveň informoval L. Linkevičiuse o dalších plánovaných aktivitách, především o návštěvě delegace náčelníka Generálního štábu Armády České republiky A. Opaty, včetně Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v Lotyšsku a Litvě ve dnech 5. - 6. 12. 2018, chystaném turné Vojenského uměleckého souboru Ondráš na podzim 2019 a opětovném zapojení českých vzdušných sil do mise Baltic Air Policing v roce 2019.

Ministr zahraničních věcí naznačil, že by rád s českým protějškem prodiskutoval bilaterálně  řadu témat, jako je přístup k Izraeli, smlouva o INF, vztahy mezi USA a Iránem a další. Vzhledem k tomu, že L. Linkevičius byl v ČR již dvakrát, naposledy v roce 2017, velmi rád by uvítal ministra T. Petříčka v Litvě.

Dále se diskutovalo o migrační problematice a stanoviscích obou zemí. Závěrem představil velvyslanec Vít Korselt některé plánované projekty Velvyslanectví ČR v oblasti ekonomické a veřejné diplomacie.

Setkání velvyslance ČR v Litvě V. Korselta s ministrem zahraničních věcí Litevské republiky L. Linkevičiusem

Setkání velvyslance ČR v Litvě V. Korselta s ministrem zahraničních věcí Litevské republiky L. Linkevičiusem