česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schengenský prostor

(vstup na území Polska ze zemí a v rámci schengenského prostoru – při překročení pozemních, leteckých i mořských „vnitřních“ hranic):

Od 20. 7. 2021 zavedlo Polsko tzv. lokalizační kartu cestovatele ("KLP"). Jedná se o elektronicky vyplnitelný formulář uvedený pod tímto odkazem https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp, který je každá osoba přilétající (letecky) do Polska povinna vyplnit, a to před cestou, během cesty nebo nejpozději před hraničním odbavením. Blíže viz https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp. Doporučujeme tuto povinnost vždy konzultovat s Vámi vybraným leteckým přepravcem (leteckou společnosti).

 

Platí povinná 10-ti denní karanténa pro cestující, kteří se v rámci hraniční/namátkové kontroly neprokáží:

- EU Digital COVID Vaccination Certificate potvrzující provedené očkování proti COVID-19/ (+ nejméně 14 dnů po poslední dávce)

- EU Digital COVID Recovery Certificate potvrzující prodělání onemocnění COVID19 v posledních 180-ti dnech či

- EU Digital COVID Test Certificate potvrzující negativním výsledek antigenního/RT PCR testu

a jejich děti do 12ti let věku, kteří v jejich doprovodu cestují (postačí jeden z nich splňující pravidlo).

 

Zásadní výjimkou jsou rovněž občané členských států Evropské unie, členských států Evropského sdružení volného obchodu (ESVO) - strany Dohody o Evropském hospodářském prostoru nebo Švýcarské konfederace a jejich manželé a manželky a děti za účelem tranzitu přes území Polské republiky do domovské země nebo země jejich pobytu. Podle informací uvedených na webových stránkách Straže Graniczne je však i v tomto případě vyžadován negativní antigenní/PCR test nikoliv starší 48 hod od výsledku. Doporučujeme si takový test před příjezdem do PL zajistit a před příletem/vstupem do PL disponovat i papírovou/elektronickou verzí textu platného nařízení Rady ministrů PL obsahující danou výjimku - text Nařízení naleznete pod tímto odkazem (§3 odst. 3 bod 7).

 

Bližší informace naleznete na webových stránkách gov.pl  https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-ze-strefy-schengen