česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání

Konzulární oddělení Velvyslanectví ČR ve Varšavě

KDE NÁS NAJDETE?

Sídlo: Konzulární oddělení Velvyslanectví ČR, Aleja Róż 12, 00-556 Warszawa, Polská republika

Korespondenční adresa: Velvyslanectví ČR, ul. Koszykowa 18, 00-555 Warszawa, Polská republika

Úřední hodiny : po-čt 9.00-12.00

Z organizačních důvodů jsou žadatelé ve věcech agendy matriční, cestovních dokladů, ověřovací agendy a Czech POINT přijímáni pouze po předchozím telefonickém sjednání schůzky (tel. +48 22 525 18 50).

Jednání se žadateli mohou na konzulárním oddělení velvyslanectví probíhat nejen v jazyce českém, ale též v jazyce polském a anglickém. Žadatel, který uvedenými jazyky nehovoří, je povinen si na své vlastní náklady zajistit tlumočníka.

Konzulární obvod: Celé území Polské republiky

Vízový obvod: Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Norsko, Švédsko, Finsko a Island

 


KAM ZAVOLAT?

Telefon: +48 /22 52 51 850 - recepce velvyslanectví, kde na požádání přepojí na konzulární oddělení (telefonické konzultace jsou poskytovány pouze od pondělí do pátku od 13 do 16 hodin). Než nám budete telefonovat, ujistěte se, prosím, zda požadovanou informaci nemůžete najít na naší webové stránce.

KAM ZAVOLAT, KDYŽ JSEM V KONZULÁRNÍ NOUZI?

Telefon na KONZULÁRNÍ POHOTOVOST: +48 608 298 988 - v případě konzulární nouze českého občana na území Polska v mimopracovní době je možné volat na telefon konzulární pohotovosti . V této souvislosti upozorňujeme, že dané telefonní číslo neslouží k zodpovídání běžných či vízových dotazů. S takovými dotazy se obracejte na telefonní číslo velvyslanectví +48 22  525 18 50, a to v pracovní době od pondělí do pátku od 13:00 do 16:00 hodin. Dotazy občanů Polska týkající se podmínek vstupu na území ČR je nutné směřovat na diplomatické mise Polska v ČR.

KAM NAPSAT?

E-mail : consulate_warsaw@mzv.cz (tento email neslouží k objednávání žadatelů o udělení víza)

Fax : +48 22 621 72 34

NEPŘEHLÉDNĚTE - DŮLEŽITÉ!!!

Aktualizované informace o mimořádných opatřeních ČR v rámci nouzového stavu na území ČR naleznete pod následujícím odkazem https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#skoly_30_11.

Aktualizované informace týkající se vstupu na území ČR v rámci nouzového stavu naleznete pod následujícím odkazem https://www.mvcr.cz/mvcren/docDetail.aspx?docid=22239079&doctype=ART.

JAK FUNGUJEME V DOBĚ PANDEMIE?

V souvislosti se zhoršující se epidemilogickou situací je Velvyslanectví ČR ve Varšavě nuceno od 2. listopadu 2020 dočasně omezit:

- příjem telefonátů směrujících na konzulární oddělení. Primárně jsou v době vyhrazené pro telefonické dotazy od pondělí do pátku od 13 do 16 hodin obsluhováni občané ČR, a teprve poté další tazatelé. Doporučujeme tímto v maximální možné míře využívat detailních informací umístěných na webu konzulátu a dále email consulate_warsaw@mzv.cz, většina dotazů je zodpovězena obratem. Dotazy občanů Polska týkající se podmínek vstupu na území ČR je nutné směrovat na diplomatické mise Polska v ČR 
- výkon konzulárních činností (nikoliv vízových) pro jiné osoby, než občany ČR.

Dané opatření se týká i občanů Polské republiky, kteří si do odvolání nebudou moci například zařizovat záležitosti týkající se Datové schránky (přístupy, hesla atd.), či rejstříků trestů.

Děkujeme za pochopení.

KDY JE NÁŠ KONZULÁT UZAVŘEN?

Seznam českých státních svátků, kdy je konzulární oddělení zavřeno:

1. leden Nový rok
  Velký pátek
  Velikonoční pondělí
1. květen Svátek práce
8. květen Den osvobození od fašismu
5. červenec Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. červenec Den upálení Mistra Jana Husa
28. září Den české státnosti
28. října Den vzniku samostatného Československého státu
17. listopadu Den boje za svobodu a demokracii
24. prosinec Štědrý den
25. prosinec 1. svátek vánoční
26. prosinec 2. svátek vánoční