česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová nabídka Celní služby PR - rezervace odbavení

Rádi bychom upozornili na skutečnost, že Celní služba Polské republiky připravila pro svoje klienty zprovoznění pilotní verze služby e-Booking Truck.

Tato aplikace umožní přepravcům v mezinárodní silniční dopravě rezervaci termínu celního odbavení zboží při vývozu z Polské republiky na 2 hraničních přechodech:

Grzechotki (na polsko – ruské hranici)

Koroszczyn (na polsko – běloruské hranici)

Cílem služby e-Booking je především:

  • zkrácení čekací lhůty na odbavení
  • usnadnění plánování přepravy díky rezervaci data a hodiny celního odbavení
  • zkrácení front ha hraničních přechodech

Služba je určena pro každého obchodního klienta Celní služby Polské republiky se zájmem o rezervaci celního odbavení při vývozu i s třicetidenním předstihem.

Nabízí možnost jednorázové rezervace odbavení bez nutnosti registrace. Plné využití služeb v rámci e-Booking však vyžaduje vytvoření účtu na portálu elektronických služeb Celní služby – PUESC na adrese www.puesc.gov.pl.

E-Booking Truck je novou kvalitou v hospodářském hraničním styku a odpovědí na potřeby modernizující se dopravní branže. Systém byl vytvořen na základě průzkumu dopravního prostředí Institutem Logistiky a Skladování. Umožní další regulaci dopravního pohraničního styku a zvýší propustnost na východních hranicích Evropské Unie. Hlavním cílem e-Booking Truck je využití možnosti plánování času zahájení celního odbavení na vybraném hraničním přechodu.

Podrobné informace lze nalézt na stránkách: www.e-booking.gov.pl