česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Problematika vysílání občanů třetích států do ČR k poskytování služeb v rámci EU

Státní orgány České republiky se znepokojením zaznamenávají rozšíření nezákonné praxe v oblasti pracovní migrace, která spočívá v předstírání dočasného vysílání cizinců ze třetích států, kteří jsou držiteli pobytových oprávnění vydaných jinými členskými státy do České republiky k údajnému poskytování služeb.

Tímto způsobem dochází ke zneužívání práva volného pohybu služeb v rámci Evropské unie a narušování ochrany trhu práce České republiky. Názor, že tuto praxi nelze akceptovat, neboť je v rozporu s právními předpisy ČR i právními předpisy Evropské unie, judikaturou Soudního dvora EU i soudů České republiky, v jednoznačné shodě zastávají všechny státní orgány České republiky s řídící i kontrolní pravomocí v dané oblasti. 

V zájmu informování české podnikatelské veřejnosti o povaze a rizicích této nezákonné praxe proto k dané problematice vydávají společné stanovisko. Pro ukrajinské občany vytvořily leták, který je informuje o podmínkách legálního vysílání občanů třetích států k poskytování služeb.

Společné stanovisko státních orgánů k problematice vysílání občanů třetích států do České republiky zaměstnavatelem usazeným v jiném členském státě Evropské unie

Vysílání ukrajinských občanů do České republiky k výkonu práce z jiného členského státu Evropské unie - leták (CZ)

Vysílání ukrajinských občanů do České republiky k výkonu práce z jiného členského státu Evropské unie - leták (UK)