česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika je čestným hostem Varšavského knižního veletrhu

Kdy: 09.09.2021 12:00 - 12.09.2021 20:00, Kde: Palác kultury a vědy

11. ročník Varšavského knižního veletrhu proběhne ve znamení české literatury.

Akce se měla původně konat v roce 2020, ale kvůli pandemii koronaviru bylo její datum přesunuto na podzim letošního roku (09.09.2021 - 12.9.2021). Organizací a zajištěním české účasti na VKV pověřilo Ministerstvo kultury ČR  Moravskou zemskou knihovnu v Brně. Tato instituce již řadu let odpovídá za prezentaci české literatury na knižních veletrzích v Londýně, Bologni, Lipsku a Frankfurtu nad Mohanem.

VKV se bude konat před Palácem kultury a vědy v centru Varšavy. Programová rada české sekce složená ze zástupců českých a polských literárních kruhů pozvala k účasti na varšavském veletrhu 11 spisovatelek a spisovatelů: Michal Ajvaze, Bianca Bellovou, Davida Böhma, Radku Denemarkovou, Petra Hrušku, Petru Hůlovou, Galinu Miklínovou, Ivu Procházkovou, Jaroslava Rudiše, Marka Šindelku a Kateřinu Tučkovou. Souběžně s VKV bude probíhat Comics Festival Warsaw, při němž bude prezentována tvorba Pavla Čecha.

„Ambasadorem našeho programu je polský spisovatel, novinář a propagátor české kultury v Polsku Mariusz Szczygieł, který udává tón literárních akcí a který bude moderovat vybraná setkání s českými spisovateli. Účast České republiky jako čestného hosta by nebyla možná bez pomoci partnerů, se kterými tento projekt připravujeme - Českým centrem ve Varšavě, Polským institutem v Praze, Velvyslanectvím České republiky ve Varšavě a Institutem reportáže, “ uvedl Martin Krafl, programový koordinátor akce.

Program VKV (PDF, 125 KB)