česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Varšava
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český den ve Varšavě s Halinou Pawlovskou a Police Symphony Orchestra

V pátek 8. července se u varšavského Paláce vědy a kultury uskutečnil Český den u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Stovky diváků se pobavili při talk-show Mariusze Szczygła s Halinou Pawlovskou a během koncertu Police Symphony Orchestra.

Program Českého dne zahrnoval:

1) talk-show polského spisovatele a novináře Mariusze Szczygła s českou moderátorkou, scénáristkou a spisovatelkou Halinou Pawlowskou v TeatrStudio;               

2) navazující open-air koncert Police Symphony Orchestra na Náměstí Defilád u hlavního vstupu do Paláce vědy a kultury;

3) „českou“ diskotéku v baruStudio;

Před zahájením talk-show M. Szczygła s H. Pawlowskou zazněla Óda na radost v podání smyčcového kvartetu Police Symphony Orchestra. Přítomné diváky i účinkující následně přivítal velvyslanec Dürr, který připomněl, že Český den se odehrává u příležitosti CZPRES. VV Dürr poté nasměroval pozornost publika k vlastní talk-show spočívající v dynamické a rozverné česko-ukrajinsko-polské debatě dvou hlavních protagonistů večera. Na místo dorazil úctyhodný počet diváků (dle spoluorganizátorů jich bylo více jak 220).

Na talk-show navázal koncert na volném prostranství mladých symfoniků z Police Symphony Orchestra, který doprovodil zpěv Karolíny Soukupové a Karla Teleckého. Velvyslanec Dürr polické symfoniky uvedl, poděkoval publiku za hojnou účast, připomněl, že ČR se ujala kormidla v Radě EUa neopomněl připomenout tíživou situaci na Ukrajině. Přítomné hosty upozornil na možnost přispění do sbírky na pomoc Ukrajině. V průběhu asi hodinu a půl trvajícího koncertu zazněly skladby domácích i zahraničních interpretů. Koncert na Náměstí Defilad si vyslechly stovky diváků.

Po zakončení koncertu se diváci mohli přesunout na diskotéku do baruStudio, kde Mariusz Szczygieł coby DJ pouštěl známé české verze světových hudebních hitů.

Police SO na Náměstí Defilád

Police SO na Náměstí Defilád

Police SO na Náměstí Defilád

Police SO na Náměstí Defilád