česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Senát ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Delegace Senátu navštívila velitelství NATO a vedla politická jednání ve Varšavě

Delegace Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR navštívila velitelství NATO v polském Elblagu. Na základně je uvítal velitel generálmajor Krysztof Motacki a jeho zástupce, brigádní generál Karel Řehka. Senátoři se zajímali o výsledky cvičení, které zde právě skončilo, a o úkoly, které zde dnes plní vojáci Armády České republiky spolu s dalšími ze čtrnácti členských států Severoatlantické aliance.

Delegace, kterou tvořili místopředseda výboru Jan Sobotka, senátoři Tomáš Czernin a Jaroslav Zeman pod vedením předsedy výboru Pavla Fischera, vedla ve Varšavě politická jednání s náměstkem ministra zahraničí Maciejem Langem, s náměstkem ministra obrany Wojciechem Skurkiewiczem a se senátory výboru pro obranu polského senátu pod vedením Jaroslawa Rusieckeho. Hlavními tématy byla obranná a bezpečnostní spolupráce v rámci NATO a EU a dvoustranná kooperace mezi Polskem a Českou republikou.

Zahraniční cesta se uskutečnila ve dnech 14. - 18. dubna 2019. Senátoři ve Varšavě navštívili také památník obětem holocaustu.