česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Varšava
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Opolí

Slavnostní otevření Honorárního konzulátu České republiky v Opolí se uskutečnilo ve čtvrtek 28. července za přítomnosti náměstka ministra zahraničních věcí ČR Martina Smolka a velvyslance ČR v Polsku Jakuba Dürra.

Slavnostního zahájení se zúčastnili: Vojvoda Slawomir Kłosowski, primátor Opolí Arkadiusz Wisniewski, náměstek ministra národní obrany PL Marcin Ociepa, vedoucí zahraniční služby PL Arkadij Rzegocki, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkokoška a další hosté.

Honorárním konzulem byl jmenován dr. Artur Żurakowski. Honorární konzulát s působností pro celé Opolské vojvodství bude sídlit na adrese Ozimska 184.

Otevřením honorárního konzulátu Česká republika reaguje na dynamický rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Polskem a na stále důležitější roli spolupráce na úrovni našich regionů. Díky vybudované turistické a komunikační infrastruktuře se naše regiony neustále sbližují.

Honorární konzulát v Opolí bude sloužit občanům České republiky a bude usilovat o sbližování našich národů a posilování hospodářské a kulturní spolupráce na polsko-české hranici v Opolském kraji a v Moravskoslezském kraji na druhé straně hranice. Honorární konzulát v Opolí bude mostem mezi všemi institucemi sídlícími v opolské oblasti a vládou České republiky prostřednictvím Velvyslanectví České republiky ve Varšavě.

Velvyslanectví České republiky ve Varšavě vítá, že díky novému honorárnímu konzulovi bude mít Česká republika v Opolském vojvodství svého zástupce. Dr. Artur Żurakowski, který tuto kancelář povede, pochází z Polska, studoval ve Vratislavi a rozhodl se spojit svůj život s česko-polským pohraničím. Kromě konzulárních funkcí bude nový honorární konzulát spolupracovat s českým velvyslanectvím a polskými partnery mj. při organizaci akcí veřejné a ekonomické diplomacie.

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Opolí

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Opolí

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Opolí

MZV ČR otevřelo honorární konzulát v Opolí