česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: POVINNOSTI PŘI NÁVRATU DO ČR

(Archivní článek, platnost skončena 01.06.2020.)

Vláda ČR uložila s účinností od 7. dubna 2020 od 00:00 hod. po dobu trvání nouzového stavu povinnost všem osobám, které se repatriují na území České republiky, předem oznámit datum a způsob repatriace zastupitelskému úřadu ČR příslušnému pro zemi, ze které odjíždějí.

 

OZNAMOVACÍ POVINNOST SPLNÍTE VYPLNĚNÍM PŘÍSLUŠNÉHO ON-LINE FORMULÁŘE

Formulář pro občany ČR

Formulář pro cizince s povolených pobytem v ČR

PO VSTUPU NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Bezprostředně po vstupu na území ČR je nezbytné telefonicky kontaktovat příslušnou krajskou hygienickou stanici.

Zároveň je stanoven zákaz, aby k cestě z cílového místa repatriace v ČR do místa bydliště využívaly repatriované osoby hromadnou dopravu a taxislužbu.

Pokud někdo nemá k dispozici možnost individuální dopravy (tj. auto na letišti nebo odvoz prostřednictvím příbuzných), lze v oznámení zaslaném zastupitelskému úřadu požádat o odvoz zajišťovaný zdarma Policií ČR.

V případě odvozu zajištěném rodinným příslušníkem (z cílového místa v ČR) nemusí rodinný příslušník, který repatriovanou osobu přepravuje, sám do karantény, pokud všechny osoby v autě budou mít ochranné prostředky na obličeji (roušku apod.).

Osoby, které se vracejí do ČR ze zahraničí, se musí podrobit dvoutýdenní preventivní karanténě. V České republice byl vyhlášen nouzový stav a nošení ochranné roušky je povinné.

 

Další důležité informace a doporučení

https://koronavirus.mzcr.cz/

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci,

Petr Jesenský, konzul