česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kancelaria Sejmu - Krzysztof Bialoskorski
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda PS PČR Radek Vondráček na Parlamentním summitu EUROWAW2018

Dne 12. července 2018 předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček reprezentoval ČR na varšavském Parlamentním summitu EUROWAW2018, jehož se účastnili předsedové parlamentů z dvaceti zemí střední, východní a jižní Evropy.

Dne 12. července 2018 do Varšavy zavítaly delegace z dvaceti států střední, východní a jižní Evropy na úrovni předsedů parlamentů, aby se zúčastnili Parlamentního summitu EUROWAW2018. Hostiteli setkání byli maršálek Sejmu PR Marek Kuchciński a maršálek Senátu PR Stanisław Karczewski. Na 100 delegátů se zapojilo do panelových diskuzí zaměřených na různá témata: spolupráce v oblasti energetiky a dopravy, regionální spolupráce a migrační politika.

Dne 13. července 2018 se delegáti zúčastní oslav 550 let polského parlamentarismu, jejichž vrcholem bude projev prezidenta Andrzeje Dudy před společným zasedáním obou komor polského parlamentu.

Předseda Vondráček vedle oficiální části programu absolvuje i řadu bilaterálních setkání s představiteli zahraničních parlamentů.

Předseda PS PČR Radek Vondráček během Parlamentního summitu EUROWAW2018

Předseda PS PČR Radek Vondráček během Parlamentního summitu EUROWAW2018

 

Příchod maršálků a členů zahraničních delegací

Příchod maršálků a členů zahraničních delegací

 

Z plenárního zasedání

Z plenárního zasedání