česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: P. Jesenský
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření Honorárního konzulátu ČR ve Štětíně

Dne 31. srpna 2021 byl slavnostně znovuotevřen Honorární konzulát ČR ve Štětíně. Při příležitosti inaugurace nového honorárního konzula pana Martina Smětáka se sešlo okolo 80 hostů z řad nejvyšších ústavních činitelů ČR i Polska, vedení místní samosprávy a členů místního konzulárního sboru. Mezi dalšími hosty byli i čeští vojácí sloužící v rámci mise NATO ve Štětíně, vojenský přidělenec ČR v PL, početná podnikatelská delegace a další pozvaní hosté. Inauguraci byli přítomni i zástupci polských médií na lokální i celostátní úrovni.

Ceremonii zahájil svým projevem velvyslanec ČR v Polské republice J.E. Ivan Jestřáb následovaný předsedou Senátu PČR panem Milošem Vystrčilem a předseda Senátu Polské republiky Tomaszem Grodzkim. Dalšími proslovy pokračovali maršálek Západopomořanského vojvodství pan Olgierd Geblewicz a primátor města Štětína pan Piotr Krzystek. Nosným tématem všech proslovů byla nejen upřímná přání novému honorárnímu konzulovi panu Martinu Smětákovi úspěchů při výkonu konzulárních činností a podpoře obchodně-ekonomických zájmů ČR v regionu Západopomořanského vojvodství, ale i podpoře kulturních, vzdělávacích, vědeckotechnických a dalších akcí (včetně těch zaměřených na krajanskou komunitu) směřujících k upevňování vzájemně výhodných vztahů mezi ČR a Polskem. Honorární konzul České republiky ve Štětíně pan Martin Směták na konci ceremonie podepsal tzv. instrukční list, čímž se oficiálně ujal svých povinností honorárního konzula pro oblast Západopomořanského vojvodství.

Honorární konzulát se nachází na adrese Mazowiecka 13B, Szczecin, 70-526 a pro veřejnost je otevřen v pondělí, středu a pátek od 09.00 do 12.00, případně dle předchozí domluvy. Kontaktními údaji jsou mobilní telefon +48 666 165 278 a e-mail:  stetin@honorary.mzv.cz.

Pana Smětáka tímto vítáme do "konzulární rodiny" České republiky a přejeme mu hodně úspěchů v jeho další činnosti!

Galerie


Otevření nového HK Štětín