česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Videokonference velvyslance Jestřába s hejtmany Libereckého, Královehradeckého a Pardubického kraje

Ve dnech 24., 26. a 30. března t. r. se velvyslanec Ivan Jestřáb postupně spojil s hejtmany tří českých příhraničních krajů. Velvyslanectví považuje spolupráci na regionální úrovni za důležitou součást mnohovrstevných zahraničních vztahů s okolními zeměmi.

I proto je třeba, aby česká velvyslanectví a české zastupitelské úřady byly s vedením krajů v kontaktu a vyměňovaly si důležité informace o trendech a posledním vývoji na obou stranách státní hranice.

Předmětem diskuze s hejtmany byla epidemická situace v Polsku, omezující opatření na státních hranicích, činnost velvyslanectví a českých resortních agentur, rozšíření sítě honorárních konzulátů, aktuální stav spolupráce s Dolnoslezským vojvodstvím, vývoj v otázce dolu Turów, stav dopravní infrastruktury s možnostmi dalšího rozvoje ve vazbě na Polsko, perspektivy rozvoje cestovního ruchu s vazbou na polskou klientelu v popandemické době.

Velvyslanec Jestřáb hejtmany informoval o připravovaném online prezentačním projektu CzechWeekOnline / Czeski Tydzień Online, který bude velvyslanectví ve spolupráci s agenturou CzechTourism a Českým centrem pořádat ve dnech 19. – 23. dubna t. r. na sociální síti Facebook. Hejtmani přislíbili příspěvek svých krajů do projektu CWO v podobě zaslání videomateriálu.