česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

JAMAJKA: Cestování v době pandemie COVID-19

 

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.
 VSTUP NA ÚZEMÍ JAMAJKY

Upozorňujeme, že se pravidla cestování s ohledem na dynamický vývoj situace mohou rychle měnit. Proto nemůžeme zaručit, že poskytnuté informace jsou vždy aktuální a zcela přesné.

Oficiální informace Vám může poskytnout pouze Ministerstvo zahraničních věcí a zahraničního obchodu Jamajky nebo Velvyslanectví Jamajky v Berlíně.

Ze zkušeností našeho velvyslanectví vyplývá, že cestování do oblasti celého Karibiku je v době pandemie problematické, neboť při zpřísnění podmínek často dochází k rušení letů směrem do Evropy. Návrat do České republiky tak může být spojen se značnými potížemi.

Podmínky odbavení proto současně doporučujeme ověřit ještě jednou několik málo dnů před odletem u letecké společnosti, se kterou budete cestovat.
 Občané ČR nepotřebují k cestám na Jamajku i nadále vstupní vízum k turistickým cestám, které nepřesáhnou 30 dnů.

Je však nezbytné předem požádat o povolení vstupu prostřednictvím on-line formuláře, který se nazývá Non Resident Online Application a který je k dispozici v odkazu: https://travelauth.visitjamaica.com/

Udělené povolení k cestě současně určí, zda cestující je povinen se před cestou podrobit testu na COVID-19. V následujícím odkazu je uvedeno, kteří cestovatelé jsou povinni mít negativní výsledek testu na COVID-19 ještě před odletem na Jamajku: https://www.visitjamaica.com/travelauthorization/

Lze však doporučit mít negativní výsledek testu i v případě, že se na dotyčnou osobu tato povinnost výslovně nevztahuje. Testování totiž může být nařízeno po příletu na Jamajku.

Po příletu na Jamajku dále platí omezení volného pohybu. Z tohoto hlediska jsou cestovatelé rozděleni do čtyř kategorií:

1.  Osoby s povoleným dlouhodobým pobytem na Jamajce (rezidenti)

2.  Krátkodobí návštěvníci (nerezidenti) cestující za účelem turistiky, kteří se budou zdržovat v uzavřené turistické oblasti (Resilient corridor)

3.  Krátkodobí návštěvníci cestující za obchodním účelem

 4.  Ostatní krátkodobí cestovatelé (například návštěva příbuzných či známých)


Informace o povinnostech vztahujících se na uvedené kategorie jsou uvedeny v odkazu:

https://www.visitjamaica.com/travelauthorization/traveller-categories/

 

Další užitečné odkazy:

Vláda Jamajky:
https://www.gov.jm/government-services?TravellingTo/FromJamaica
 
Ministerstvo zahraničních věcí a zahraničního obchodu Jamajky: https://mfaft.gov.jm/jm/
 
Ministerstvo turistiky Jamajky: https://www.mot.gov.jm/