česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ověřování dokumentů


Velvyslanectví je oprávněno provádět ověřování kopie, podpisu, uznání podpisu za vlastní a v některých případech i překladů.

 

OVĚŘENÍ KOPIE


Aktuální poplatek za ověření kopie najdete v Sazebníku správních konzulárních poplatků (položka 151a).

Pro účely zápisu do Zvláštní matriky Brno se jedná o položku 151b.

Důležité upozornění: Ze zákona nelze ověřit kopii občanského průkazu, vojenského průkazu, cestovního pasu ani jiného průkazu, vkladní knížky, šeku, losu, sázenky, geometrického plánu, rysu a technické kresby.

Ověření kopie lze provést v poštovním styku.

Správní poplatek zasílejte pouze formou Money Order, Cashier's Check, Certified Check (payable to the Czech Embassy), nebo v hotovosti.

Osobní nebo firemní šeky k úhradě správních poplatků velvyslanectví nemůže přijmout.

NEZAPOMEŇTE přiložit k žádosti originál listiny, Vaši poštovní adresu, telefonní a emailový kontakt, abychom se s Vámi v případě potřeby mohli spojit.

Současně prosíme o zaslání předplacené obálky s Vaší přesnou zpáteční adresou - certified pre-paid envelope with a sufficient stamp or an already pre-paid label (only certified mail with a tracking number). Ověřenou kopii spolu s originálem listiny Vám v této obálce vrátíme.

Naše korespondenční adresa:

Embassy of the Czech Republic
Consular Section
3900 Spring of Freedom LN NW
Washington, DC 20008


Pokud nás hodláte navštívit osobně, sjednejte si laskavě předem schůzku na tel. čísle +1 (202) 274 9121, popř. na emailu passport.washington@mzv.cz.  Originál listiny pak nezapomeňte vzít s sebou. Poplatek zaplatíte na místě v hotovosti.


 

OVĚŘENÍ PODPISU


Lze provést pouze za osobní přítomnosti žadatele po předložení platného dokladu s jeho fotografií.

Občané ČR předkládají platný občanský průkaz nebo český cestovní pas.

Občané USA předkládají platný pas USA a případně platný řidičský průkaz USA.

Za účelem ověření podpisu je proto nezbytné sjednat si schůzku na tel. čísle +1 (202) 274-9103, popř. na emailu visa.washington@mzv.cz.

Poplatek se hradí v hotovosti podle položky 150a sazebníku konzulárních poplatků.

 

 

OVĚŘENÍ PŘEKLADU


Provádění překladů a jejich ověřování patří mezi běžně poskytované služby komerčního charakteru. Přehled tlumočníků naleznete na naší webové stránce v článku Překladatelské služby

Pokud budete potřebovat úředně přeložený doklad použít v České republice, doporučujeme vyhledat překladatele na portálu Ministerstva spravedlnosti ČR v Evidenci znalců a tlumočníků.

Ověřování překladů z anglického jazyka do českého nebo naopak proto provádíme jen v odůvodněných případech a po vzájemné dohodě, zejména pro účely zápisu do Zvláštní matriky Brno. Poplatek podle položky 151d najdete v sazebníku konzulárních poplatků.

Ověřování překladů školských vysvědčení a univerzitních diplomů zásadně neprovádíme.