česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Ice Hockey Heritage Night – večer plný hokeje!

Úterý, 14. září 2021, patřilo ve Washingtonu, DC, českému hokeji. V rámci tematicky zaměřeného večera připomněl ZÚ Washington nejen největší úspěch českého hokeje v podobě zlata z Nagana 1998, ale také významnou hokejově-kulturní vazbu mezi ČR a USA.

I dnes se běžně stává, že při setkání s průměrným Američanem je český krajan po pozdravu a představení domovské země počastován pozdravy typu „Jaromír Jágr“ nebo „Dominik Hašek“ a to hned vedle jmen jako Václav Havel nebo Madeleine Albright. Právě tuto kulturní vazbu mezi oběma zeměmi a bohatou českou hokejovou tradici připomněla Czech Ice Hockey Heritage Night v areálu ZÚ Washington.


Kolem 80 účastníků si během večera mohlo vyzkoušet své dovednosti s hokejkou při střelbě na skutečnou hokejovou branku. Do virtuální reality pak přítomné přenesl workshop česko-americké společnosti Sense Arena, která se specializuje na hokejový virtuální trénink. Zúčastnění tak s moderním digitálním příslušenstvím čelili v 3D virtuální realitě střelbě hokejistů jako brankáři.


Někteří návštěvníci přišli sportovně oblečeni v hokejových dresech, a pokud měli štěstí a volili správné odpovědi, v zahajovacím kvízu vyhráli podepsané kartičky české hvězdy Washington Capitals, Michala Kempného.


Vrcholem večera pak bylo promítání dokumentu Nagano Tapes o zlatém Olympijském turnaji z roku 1998. Při vzpomínkách na partu trenéra Hlinky ukápla vybraným návštěvníkům nejedna slza a pivo teklo proudem podobně jako na tiskové konferenci po návratu našich hokejistů z turnaje. Neobyčejný večer tak mnohým připomněl nejen desítky Čechů, kteří naší zemi každoročně reprezentují v NHL, ale také jeden z nejvýznamnějších milníků naší novodobé historie.