česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR ve Washingtonu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival zahájen výstavou Dobrých 100

Dne 6. září 2018 zástupce velvyslance Zdeněk Beránek oficiálně zahájil každoroční podzimní Festival vzájemných inspirací. Letošním tématem festivalu je 100. výročí nezávislosti. Hosté měli poprvé možnost vidět krátké video, které velvyslanectví zhotovilo pro letošní oslavy.

Festival odstartoval vernisáží výstavy Dobrých 100. 46 studentů ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a jejich dva pedagogové vypracovali celkem 102 ilustrací, které jsou vytištěné na 10 velkých bannerech. Jde o obrazové ohlédnutí za dobrými věcmi, které dala naše republika světu nebo které v naší republice vznikly bez ohledu na politickou situaci. Základní koncept projektu vytvořila uznávaná ilustrátorka a autorka Renáta Fučíková, působící na Západočeské univerzitě. Kulturní atašé Šárka Ponroy Vamberová, která fakultu několikrát navštívila a domluvila studentskou výstavu pro oslavy na ambasádě, představila publiku oceňovanou umělkyni Renátu Fučíkovou.

Ta nejprve shrnula genezi výstavy, na které studenti pracovali celý akademický rok. Seznámila hosty s fakultou a dalšími projekty. 100 ilustrací vyjde na podzim v ČR i v knižní podobě, stejná výstava bude otevřena i v Praze. O výstavu i chystanou knihu projevili hosté nebývalý zájem. Po mluveném slovu přišel čas i na českou klasiku v podání místní klavíristky Florence Ahn, jež zahrála skladby Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Festival vzájemných inspirací probíhá už poosmé a každý podzim a přináší kolem dvaceti akcí kulturní a veřejné diplomacie. Letošním vrcholem festivalu k oslavě 100. výročí nezávislosti bude konference s Madeleine Albright, vystoupení České filharmonie v Kennedy Center a Kühnova dětského sboru v Národní katedrále.

Děkujeme "Sutnarce" za výbornou spolupráci a hezkou výstavu, která bude zdobit velký sál až do konce roku.

 

přílohy

Dobrých 100