česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Š.P.Vamberová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jazzový večer se saxofonistou Karlem Růžičkou

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu uspořádalo vánoční jazzový koncert v Kennedyho Centru. Na Millenniu Stage 17. prosince vystoupil Karel Růžička v doprovodu klavíristy George Dulina.

Hudebníky působící v New Yorku uvedla kulturní atašé Š.P.Vamberová, která popřála jménem ambasády všem pěkné vánoční svátky.

Růžička si připravil hodinu plnou jazzových standardů i svých originálních skladeb z nového CD Grace and Gratitude. K vánoční náladě přispěla skladba God Rest Ye Merry Gentlemen.

Karel Růžička ml., syn legendárního klavíristy, skladatele a pedagoga, se v New Yorku usídlil v roce 1997. Jeho debutové album bylo nominováno na českou Grammy, jeho druhé album v roce 1999 získalo ocenění Česká jazzová nahrávka desetiletí. V roce 2013 s Ondřejem Pivcem a Russellem Carterem vytvořili CPR Electrio, jejich album získalo nominaci na jazzové album roku. Růžička spolupracuje s Jazz at Lincoln Center a hraje i v kostele na Times Square. Pravidelně vystupuje s hvězdnými jazzmany.

V sále bylo 250 diváků a koncert přenášený živě sledovalo dalších 1500. V novém roce na Millenniu Stage díky stálé podpoře Rodinné nadaci Karla Komárka a velvyslanectví ČR vystoupí např. kytarista Lukáš Sommer či klavírista Tomáš Kačo.

Galerie


Karel Růžička ml.