česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jízda pro Gambii rozhýbala Washington a přispěla na dobrou věc

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, DC, podpořilo u příležitosti oslav Dne jízdního kola cyklojízdou z české na gambijskou ambasádu českou organizaci Kola pro Afriku. Účastníci a další podporovatelé symbolického výletu z Česka do Gambie vybrali 850 USD na nákup cyklistické servisní stanice, která poputuje na podporu školy v Jarumeh Koto, Gambie.
 

Organizace Kola pro Afriku dodává přes devět let repasovaná česká kola do Gambie, kde dostávají nový život a usnadňují mnohdy několikakilometrovou cestu do školy a zpět stovkám dětí.

Zájemci o tento symbolický výlet z Česka do Gambie na území DC museli na registračním portálu zřízeném organizací zaplatit dobrovolný registrační poplatek. Díky registracím a také podpoře těch, kteří se jízdy nezúčastnili, ale přispěli na ní, se podařilo vybrat bezmála 850 USD, za které organizace nakoupí a pošle do Gambie cyklistickou servisní stanici, kterou bude zdobit logo ZÚ Washington/MZV ČR.

Samotné jízdy se zúčastnilo i za deštivého dne kolem 20 cyklistů a cyklistek, včetně zástupce gambijské ambasády. Po necelých 5 km dlouhé jízdě na ně již čekali velvyslanci obou zemí, kteří je přivítali na gambijské ambasádě a nabídli nezbytné občerstvení, mezi kterým nechybělo ani české pivo.

Jízda se těšila dobrému mediálnímu pokrytí. Vtipná video-pozvánka velvyslance Kmoníčka se stala hitem na sociálních mediích, o akci vyšel článek ve Washington Diplomat a reportáž z jízdy odvysílal také Český rozhlas.

Tak cyklistice zdar a českým kolům v Gambii zvlášť!