česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lenka Dusilová a Tendayi Kuumba vystoupily ve Washingtonu

V pondělí 8. února 2016 vystoupila Lenka Dusilová spolu s americkou tanečnicí Tendayi Kuumbou v divadle Gonda prestižní Georgetownské univerzity ve Washingtonu v rámci česko-amerického projektu Prague-New York Effects.

Lenka Dusilová, česká zpěvačka, skladatelka a držitelka šesti Andělů a Tendayi Kuumba, newyorská tanečnice a jazzová vokalistka, členka uskupení Urban Bush Women se na týden sešly v New Yorku, aby společně vytvořily originální výtvarně-hudebně-taneční dílo. Umělecké i osobní porozumění obou umělkyň, minimalistická scéna s působivým nasvícením, živé rozmluvy obou žen na scéně o obyčejných věcech, to vše vytvořilo nesmírně působivý zážitek pro diváky, kteří pak v následné diskusi oběma kladli řadu otázek.

Vystoupení v Davisově centru múzických umění prestižní Georgetownské univerzity se uskutečnilo díky dlouholeté spolupráci s Velvyslanectvím ČR ve Washingtonu.

Dusilová a Kuumba vystoupily jako první z celkem čtyř částí společného projektu Českého centra New York a Paláce Akropolis nazvaného Prague-New York Effects, který má společnou záštitu velvyslance ČR ve Washingtonu Petra Gandaloviče a velvyslance USA v Praze Andrew Schapira.

Prague-New –York Effects je série uměleckých setkání tanečníků/choreografů a hudebníků/skladatelů ze dvou kontinentů, který má za cíl představit současné české i americké umělecké tendence. Během letošního roku se v Prague New York Effects představí také Petr Zuska, Jen Shyu, Jiří Bartovanec, Helga Davis, Floex&Initi a Tami Stronach.

Česká premiéra představení Lenky Dusilové a Tendayi Kuumby bude 12. února 2016 na festivalu Spectaculare v Paláci Akropolis v Praze.

Video

Projekt Prague-New York Effects

 

 

Galerie


Lenka Dusilova & Tendayi Kuumba, Gonda Theatre