česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mutual Inspirations Festival 2021 odstartoval večerem věnovaným Věře Čáslavské

Již dvanáctý ročník tradičního podzimního festivalu ZÚ Washington, který se věnuje vzájemným inspiracím mezi českou a americkou kulturou, odstartoval 2. září tematickým večerem věnovaným legendární české gymnastce a hlasité odpůrkyni sovětské okupace Československa, Věře Čáslavské.

ZÚ Washington představil přítomným sedmi desítkám hostů výstavu unikátních fotografií ze soukromého i sportovního života „Zlaté Věry“. To vše za zvukového doprovodu dobových komentářů Československého rozhlasu z vystoupení gymnastky na Olympijských hrách v Mexiku 1968. Hlavním bodem večera pak bylo promítání dokumentu Olgy Sommerové, Věra 68.


V průběhu večera jsme návštěvníky seznámili nejen se životem několikanásobné olympijské medailistky, ale také představili nadcházející program Mutual Inspirations Festivalu 2021. Ten připomene úspěšnou sportovní tradici ČR a vybrané osobnosti se sportovním a kulturním přesahem hovořícím k americkému publiku. Formát akcí je přizpůsobený aktuální situaci a nabízí tak řadu venkovních událostí, stejně jako poutavé a snadno přístupné on-line diskuse. Kompletní program je k dispozici na stránkách festivalu www.mutualinspirations.org.