česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR ve Washingtonu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Norman Eisen a jeho Poslední palác

17. září 2018 proběhla na velvyslanectví ve spolupráci s organizací PEN America prezentace knihy bývalého velvyslance USA v ČR Normana Eisena s titulem Poslední palác. Dnes Eisen pracuje v Brookings Institute a je vlivným komentátorem pravidelně se objevujícím na CNN.

Eisenova kniha o Petschkově vile a nejvýznačnějších obyvatelích rezidence amerických velvyslanců v Praze, kterou ve 20. letech 20. století nechal postavit zámožný bankéř Otto Petschek v Bubenči, se setkala s velmi kladným přijetím v USA. Eisen připravil velmi úspěšnou mediální kampaň, kniha byla zmíněna na CNN, kladné recenze přinesly přední listy jako Wall Street Journal, Economist či Washington Post.

Večer na soukromou prezentaci dorazilo na 120 hostů včetně vlivných novinářů a příslušníků thinktankové komunity. Měli tu výjimečnou možnost vyslechnout si nejen autora knihy, ale i potomky hlavních postav včetně syna nacistického generála Toussainta Alexandra. Vystoupil potomek rodiny Petschek, dcera poválečného velvyslance Steinhardta a syn velvyslankyně Shirley Temple Black.

přílohy

Norman Eisen