česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Šárka Ponroy Vamberová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tatínek není k zahození ani v USA

Velvyslanectví ČR ve Washingtonu pozvalo k účasti na oblíbeném Evropském dětském festivalu (Kids Euro Festival organizovaný Delegací Evropské unie) pražské loutkové divadlo LOKVAR ve složení Ivana Lokajová a Peter Varga.

Divadlo si připravilo pro americké publikum anglickou verzi tří pohádek Arnošta Goldflama z knihy Tatínek není k zahození. Spisovatel a dramatik loutkové divadlo také režíroval. Představení je velice populární u dětí i rodičů.

29. října 2019 LOKVAR zahrál pro dvě třídy veřejných škol z Washingtonu DC v prostoru Hill Center. Děti reagovaly bezvadně (jako v Česku), rozuměly vtipu a užily si i českou závěrečnou písníčku. 30. října se představilo divadlo veřejně dětem i dospělým divákům na Millenniu Stage Kennedyho centra. Záznam je na kanále YouTube. Překvapivě bylo v obecenstvu i dost starších Američanů, kteří navštívili Prahu v 90. letech a byli tam na loutkovém představení. Zhodnotili, že úroveň českého loutkářství je stále vysoká.

V pátek 1. listopadu měly české děti v Sokole příležitost zhlédnout „Tatínka“ v originálním znění. Krajané si představení i následné povídání s loutkaři užili.  Divadlo pokračovalo v sobotu 2. listopadu do Filadelfie do České a slovenské školy Comenium. Tamější komunita si představení také velmi chválila, moc akcí se tam zatím neuskutečnilo. V neděli 3. listopadu loutkoherci ukončili své turné v Českém centru na Manhattanu v srdci New Yorku, kde sehráli hru anglicky s českými písničkami.

Představení je interaktivní, plné humoru a překvapení i skvělých písniček. Herci odvedli skvělé výkony v obou jazycích. Ve dvou jde o obdivuhodný výkon, loutky tatínka a maminky jsou velké, dřevěné a těžké. Hrou potěšili malé i velké diváky.

Galerie


Tatínek není k zahození divadla LOKVAR