česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava tradičních Velikonoc ve Washingtonu

Děti i dospělí si vyzkoušeli malování ornamentů na mašle pod dohledem známé lanžhotské malérečky Marie Švirgové (80 let) a malování vajíček voskovou metodou s Dagmar Benešovou z Břeclavi. Obě dámy založily Výtvarnou folklorní akademii, která uchovává a předává lidové tradice mladším generacím

V souvislosti s připomenutím českých lidových tradic zorganizovalo velvyslanectví velikonoční dílnu nejprve pro českou komunitu v pátek 7. dubna 2017.

Pro česko-americké návštěvníky připravilo na druhý den kombinovaný program. Malé děti se mohly pomazlit s živými králíčky, v poledne propuklo hledání vajíček v areálu ZÚ (Eeaster Egg Hunt).  Dopoledne i odpoledne probíhaly dílny, pro menší děti byla připravená papírová vzorovaná vajíčka a ornamenty na vymalování a vystřižení. K občerstvení se podával tradiční český mazanec, sponzoři dodali texaskou variaci koláčů - kolaches a cukrovinky.

Tato pravidelná jarní akce je velmi populární. Limit 80 dětí byl velmi rychle naplněn, dalších 30 jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout. Návštěvu obou lidových umělkyň umožnila výborná spolupráce velvyslanectví ve Washingtonu a České školy Atlanta. V Atlantě  proběhly úspěšně další dvě dílny 9.-10.dubna.

Galerie


Velikonoce 2017