česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Američtí sportovci na českých hřištích

Další česká firma vstoupila na US trh, tentokrát se sportovními hřišti a povrchy

Do Ameriky se vydala další česká firma. UHER COMPANY (www.uhercompany.cz), rodinná firma z Valašského Meziříčí, výrobce a dodavatel vnitřní i venkovních hřišť a povrchů, založila svoji americkou pobočku ve městě Charlotte, ve státě severní Karolína. Firma působí v USA pod jménem EUHERE Sports (http://www.euheresports.com) a partnerem v ní je honorární konzul ČR v Charlotte Petr Vašičko.

 

Vstupem na trh sportovních ploch se UHER COMPANY zaměřuje na největší světový trh. Američtí spotřebitelé ročně za sportovní potřeby utratí odhadem 65 miliard dolarů a každá základní a střední škola či unverzita se účastní místních soutěží ve velkém množství kolektivních sportovních odvětví, doplněných individuální atletikou, plaváním, tenisem nebo gymnastikou. V poslední době roste podíl tzv. menších sportů (lakros, florbal, ženský nebo dívčí fotbal či softbal), naopak podíl golfu, který tradičně patří k nejsilnějším ale i nejdražším sportům v USA, se snižuje.

 

Rozhodnutí UHER COMPANY. založit v USA vlastní firmu vítá i velvyslanec Petr Gandalovič: "Každý, kdo měl v americké základní škole alespoň jedno dítě, ví, jak jsou školy sportovně aktivní a kolik večerů nebo víkendů rodiče stráví za volantem aby mladé sportovce včas dopravili na místo dalšího zápasu. Být součástí tohoto trhu považuji pro firmu jako UHER COMPANY za naprosto přirozené a správné rozhodnutí."

 

Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu